Marcin Dzieński brązowym medalistą Mistrzostw Europy

11-25-2020 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Marcin Dzieński zdobył brązowy medal we wspinaczce sportowej na czas podczas Mistrzostwach Europy seniorów w Moskwie. W biegu o trzecie miejsce ustanowił rekord Europy i Polski z czasem 5.59 s!

Już w kwalifikacjach wspinacz AZS PWSZ Tarnów zasygnalizował doskonałą formę, uzyskując czas 5,75 s. i poprawiając należący do niego rekord Polski sprzed 4 lat. Uzyskany wynik był najlepszym w rundzie kwalifikacyjnej i zapewnił tarnowskiemu akademikowi najlepsze rozstawienie w fazie finałowej.

Po wygraniu dwóch pucharowych biegów tarnowianin uległ w biegu półfinałowym Rosjaninowi Lvowi Rudatskiemu tylko o 0,002s, mimo, że ustanowił kolejny rekord życiowy – 5,65 s.

W pojedynku o brąz Marcin Dzieński utrzymując koncentrację i motywację po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy osiągając 5.59s i pokonał Vladislava Deulina z Rosji.

Blisko medalu była też inna zawodniczka AZS PWSZ Tarnów – Aleksandra Kałucka, druga po eliminacjach. W pojedynku o trzecie miejsce uległa jednak Rosjance Iulii Kaplinie, która ustanowiła nowy rekord świata (6.96 s)

Pozostałe akademiczki Natalia Kałucka i Anna Brożek zostały sklasyfikowane odpowiednio na piątej i dziewiątej pozycji.