Futsaliści ze „srebrem” Akademickich Mistrzostw Małopolski

12-15-2020 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Drużyna futsalistów KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Małopolski. Podopieczni trenera Krzysztofa Tomalskiego musieli uznać wyższość jedynie jednej drużyny – AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa AZS PWSZ Nowy Sącz.

Krzysztof Tomalski/trener: rozgrywki Akademickich Mistrzostw Małopolski to dla nas element walki o prawo gry w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Plan został wykonany – zespół wywalczył awans i stanął na podium. Drugie miejsce wśród reprezentacji małopolskich szkół wyższych w futsalu to cenny wynik, gdyż drużyny z naszego regionu regularnie grywają w finałach AMP, więc tym bardziej chłopcom należą się gratulacje.

Tegoroczne rozgrywki mają zupełnie inną organizację ze względu na pandemię. Zamiast tradycyjnej ligi akademickiej rozegraliśmy dwa turnieje i teraz musimy czekać na wiosenne półfinały. Z punktu widzenia przygotowań nie jest to korzystne, ale takie są realia. Cieszymy się, że zachowując obostrzenia sanitarne możemy uprawiać sport i grać.

Do tegorocznych rozgrywek została zgłoszona drużyna w składzie:

1. Łukasz Noga
2. Mateusz Michoń
3. Patryk Mróz
4. Kamil Tyrka
5. Dawid Lizak
6. Norbert Stachura
7. Szymon Baradziej
8. Michał Sieńczak
9. Krzysztof Kucharczyk
10. Dominik Wardzała
11. Paweł Leżoń
12. Igor Wójcik
13. Szymon Leśniak
14. Przemysław Łyczko
15. Michał Boruch
16. Rafał Kluska

Komentarze wyłączone.

Skip to content