Koszykarze Wicemistrzami MLA!

03-31-2010 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dopiero dogrywka wyłoniła triumfatora tegorocznej edycji Małopolskiej Ligi Akademickiej w koszykówce mężczyzn. Po niezwykle zaciętym i widowiskowym meczu koszykarze AZS PWSZ Tarnów przegrali z AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego 87:94 lecz zdobyli Wicemistrzostwo MLA i zapewnili awans do zawodów strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.Koszykarze AZS PWSZ Tarnów jechali na finałowy mecz Małopolskiej Ligi Akademickiej z reprezentacją Uniwersytetu Jagiellońskiego wiedząc, że czeka ich bardzo trudne zadanie. Drużyna z Krakowa, oparta na zawodnikach ligowych, nie przegrała w tej edycji MLA żadnego meczu.

Być może ten fakt spowodował, że tarnowianie rozpoczęli mecz pasywnie. Agresywna gra w ataku i obronie krakowskich zawodników spowodowała, że już w 7. minucie drużyna AZS PWSZ przegrywała 14 punktami. Druga kwarta przyniosła lepszą grę tarnowian, poprawa skuteczności w ataku i aktywniejsza gra w obronie pozwoliły zniwelować stratę i na przerwę zawodnicy zeszli przy wyniku 41:45 dla AZS UJ.

W drugiej połowie na parkiecie zobaczyliśmy zupełnie odmienionych koszykarzy AZS PWSZ Tarnów. Dzięki szybkiej i agresywnej grze w obronie i ataku narzucili studentom UJ swój styl gry i stopniowo odrabiali straty. Ostatnie 5 minut trzeciej kwarty pokazało dominację tarnowian na parkiecie – zdobyli aż 17 punktów przy jedynie 4 punktach przeciwników. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty było już 64:54 dla podopiecznych trenera Janusza Stawarza. W czwartej kwarcie znów zaczęli dominować zawodnicy UJ – zaprocentowało ich doświadczenie ligowe i stopniowo wyszli na prowadzenie. Dwie minuty przed końcem meczu było jeszcze 80:76 dla PWSZ, jednak 18 sekund przed końcem to UJ prowadził 82:80. W posiadaniu piłki byli tarnowianie. Łukasz Grys wprawdzie nie trafił, jednak piłkę zebrał Dawid Dawiec, który przez nikogo nie atakowany równo z końcową syreną umieścił ją w koszu doprowadzając w ten sposób do dogrywki. W dogrywce niestety studentom z Tarnowa brakło sił i zawodnicy UJ mogli kontrolować sytuację ostatecznie wygrywając 87:94.

Reprezentacji AZS PWSZ w Tarnowie należą się jednak olbrzymie brawa za ogromną ambicję i wolę walki mimo niekorzystnego wyniku w pierwszych minutach meczu. Przypomnijmy, że już wcześniej koszykarze AZS PWSZ w Tarnowie zapewnili sobie awans do rozgrywek strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

AZS PWSZ Tarnów – Dominik Niemczura 18, Dawid Dawiec 17, Przemysław Łaszewski 14, Mateusz Piska 14, Łukasz Grys 11, Krystian Kapałka 11, Bartłomiej Lisowski 2.
Trener: mgr Janusz Stawarz