PGNiG sponsorem!

03-31-2010 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

24 marca 2010 r. doszło do niezwykle miłej uroczystości. W obecności Władz Uczelni – JM Rektora prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego i Prorektora ds. studenckich dr. Józefa Węglarza oraz dziennikarzy tarnowskich mediów została podpisana umowa sponsorska pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA a Klubem Uczelnianym AZS PWSZ w Tarnowie. PGNiG SA reprezentował Zastępca Dyrektora ds. Handlowych Karpackiego Odziału Obrotu Gazem w Tarnowie – Mariusz Konieczny.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA stało się w ten sposób oficjalnym sponsorem KU AZS PWSZ w Tarnowie! Otrzymane środki pozwolą rozszerzyć możliwości pracy treningowej ze studentami. Możliwa stanie się również realizacja cyklu Akademickich Mistrzostw Tarnowa w trzech dyscyplinach: pływaniu, futsalu kobiet i wspinaczce sportowej na czas. Dzięki PGNiG zapewnione zostanie także funkcjonowanie na wysokim poziomie sekcji wspinaczki sportowej, która w zakresie swojego działania posiada sport wyczynowy. Warto wspomnieć, że zawodnicy Klubu – Jędrzej Komosiński i Jakub Pociecha (aktualny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas) otrzymali właśnie od Polskiego Związku Alpinizmu powołania do Kadry Narodowej na rok 2010.

Mariusz Konieczny przed podpisaniem umowy sponsorskiej mówił: celem naszych działań jest łączenie aktywności biznesowej z działaniami na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i harmonijnym funkcjonowaniem w społecznościach lokalnych. Wychodzimy ze swoją ofertą pomocy i wsparcia w zakresie takich inicjatyw jak edukacja, ekologia, ochrona zdrowia, kultura, sport i rozwój nauki na wszystkich poziomach kształcenia. Jednym ze sposobów realizacji naszych celów jest działalność sponsoringowa, a w jej ramach sponsoring sportowy, którego celem jest upowszechnianie sportu wśród społeczeństwa, szczególnie młodzieży poprzez aktywne uczestwnictwo w lokalnych wydarzeniach sportowych takich jak zawody, turnieje oraz bezpośrednią pomoc klubom sportowym.

Komentarze wyłączone.

Skip to content