Awans do rozgrywek strefowych dla siatkarek, siatkarzy i koszykarzy!

03-23-2011 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Rozgrywki Małopolskiej Ligi Akademickiej w grach zespołowych wchodzą w decydującą fazę. Obecnie trwają spotkania fazy play-off o czołowe miejsca, ale reprezentanci gier zespołowych AZS PWSZ Tarnów: piłkarze i piłkarki siatkowe oraz koszykarze już teraz zapewnili sobie awans do rozgrywek strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Jako pierwsze awans wywalczyły sobie siatkarki prowadzone przez mgr. Jana Salomona, po przegranej z zespolem AZS AGH Kraków w fazie finałowej MLA walczyć jednak będą „tylko” o brąz z reprezentacją PWSZ z Nowego Sącza. Po porażce w Tarnowie z AGH Kraków 1:2, mało kto spodziewał się, że w rewanżu nasze zawodniczki powalczą o zwycięstwo. Przewidywania te potwierdziły się już w pierwszym secie, którego AGH pewnie wygrało 25:16. W takiej sytuacji tarnowskie studentki miały już tylko czysto teoretyczne szanse na odrobienie strat (krakowianki w ostatnich dwóch setach musiałyby zdobyć w sumie mniej niż 16 punktów). Fakt ten sprawił, że w drugim secie krakowianki nieco się rozluźniły, dzięki czemu mecz się wyrównał. W decydujących momentach partii ponownie to jednak AGH było lepsze i wygrało drugiego seta 28:26, a całe spotkanie 2:0.

AGH Kraków – PWSZ Tarnów 2:0 (25:16, 28:26)

Siatklarze AZS PWSZ Tarnów po przegranym meczu wyjazdowym w walce o „szóstkę”MLA musieli odrabiać straty w meczu w Tarnowie. W spotkaniu z Collegium Medicum UJ Jan Salamon zdolał zmotywować swoich zawodników do walki i po wygranej 2:1 (25:21, 23:25, 15:10) to studenci naszej Uczelni cieszyli się z możliwości walki o piąte miejsce z drużyną AZS Politechniki Krakowskiej.

Koszykarze PWSZ Tarnów przed rewanżem z Uniwersytetem Ekonomicznym mieli do odrobienia 7-punktową stratę z pierwszego meczu. Podopieczni trenera Janusza Stawarza do jej odrabiania wzięli się już od pierwszych minut. Kwarta otwierająca mecz zdecydowanie należała do tarnowian, którzy raz za razem trafiali za 3 punkty. Rywale z kolei mieli duży problem z pokonaniem twardej obrony tarnowian i po pierwszej karcie było 16:6 dla naszej drużyny. Druga kwarta również należała do studentów PWSZ, którzy do szatni schodzili z 14-punktową zaliczką. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte AZS UEK w trzeciej kwarcie zmniejszył straty do zaledwie 4 punktów (33:37). W tym momencie tarnowianie ponownie zaczęli swój koncert trójek (w całym meczu aż 10 udanych takich prób) i ich przewaga ponownie wzrosła do bezpiecznych rozmiarów. W ostatniej kwarcie zawodnicy AZS PWSZ Tarnów kontrolowali już wynik. Goście próbowali jeszcze chociażby uratować przewagę z pierwszego meczu, jednak nasi zawodnicy nie dali już sobie wyrwać awansu z rąk i pewnie zwyciężyli cały mecz 63:48.

PWSZ Tarnów – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 63:48 (16:6, 16:12, 16:17, 15:13)
PWSZ: Piska 15, Malinowski 13, Kapałka 11, Niemczura 11, Płuska 6, Łaszewski 4, Grys 3.