Złoto AMP dla tarnowskiej PWSZ!

07-12-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Historyczne „złoto” tarnowskich akademików! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych! Takiego sukcesu w niemal 20-letniej historii Uczelni i Klubu jeszcze nie było.

Z informacji opublikowanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wynika, że PWSZ w Tarnowie zdobyła łącznie 618 punktów. Nasi akademicy wystartowali w 17 konkurencjach i zdobywali w nich średnio po 36 punktów. Kolejna w klasyfikacji – PWSZ Nysa zdobywała ich przeciętnie 32, a trzecia w tabeli – PWSZ Leszno tylko 25.

Pozycje medalowe w klasyfikacji końcowej państwowych wyższych szkół zawodowych tarnowianie zajmowali już kilkukrotnie, w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium staną jednak po raz pierwszy w historii.

Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces Uczelni, to jest sukces Klubu Uczelnianego, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięciemówi Jan Salamon, Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Najlepiej w zawodach punktowali reprezentanci wspinaczki sportowej, zdobyli bowiem łącznie 104 punkty, nieco mniej wywalczyli członkowie sekcji ergometru wioślarskiego – 100 punktów. Wysoko punktowali również piłkarze ręczni, którzy „dorzucili” do ogólnej puli 68 punktów, lekkoatleci – 66 punktów oraz tenisiści stołowi – 65 punktów.

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa „duże” medale Akademickich Mistrzostw Polski. Oba były brązowe i oba były niespodziankami. We wspinaczce sportowej na czas, brązowy medal wywalczyła Barbara Szumlańska, studentka pielęgniarstwa, która potwierdziła zasadę mówiącą, że wspinaczka na czas jest bezlitosna i nie wybacza błędów. To właśnie ona, a nie faworyci – Klaudia Buczek i Marcin Dzieński, przywiozła do Tarnowa medal.

Ubiegły rok obfitował w sukcesy wspinaczkowe i bardzo się staraliśmy aby utrzymać wysoki poziom. Myślę, że to się nam udało – mówi Wojciech Nowak, Sekretarz Klubu i Kierownik sekcji wspinaczki sportowej. – Warto dodać, że reprezentanci sekcji wspinaczkowej dołożyli aż 104 punkty do klasyfikacji końcowej, Basia Szumlańska zdobyła medal AMP, pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszymy się, że Uczelnia stanęła nareszcie na najwyższym stopniu podium, a wspinacze wydatnie w tym pomogli – kończy.

Z kolei brązowy medal wywalczony przez piłkarzy ręcznych z Tarnowa, na fejsbukowym profilu Akademickiego Związku Sportowego uznano „największym zaskoczeniem Mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski”.

PWSZ w Tarnowie jest najlepsza w kraju także w innej kategorii. Już od dwóch lat Uczelnia jest najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce wg danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W prestiżowym rankingu „Perspektyw” PWSZ w Tarnowie uplasowała się zaś na miejscu trzecim.

Komentarze wyłączone.

Skip to content