Wspinacze walczyli o Puchar Rektora

05-25-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Już po raz szósty tarnowscy studenci mogli rywalizować o tytuł najlepszego wspinacza. Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce na trudność rozegrano na sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a o Puchar Rektora tarnowskiej PWSZ rywalizowali wyłącznie studenci i pracownicy tej uczelni.

Była to już szósta edycja zawodów, lecz na trudność – dopiero druga. Organizatorzy nieco zmodyfikowali, w stosunku do poprzednich Mistrzostw, zasady rywalizacji. Zastosowali skróconą formułę AMP czyli start na drodze łatwej i trudnej, bez rozgrywania finału. Na starcie stanęło łącznie 18 osób, w tym cztery panie. Skład nieco mniej liczny niż w poprzedniej edycji, za to jeszcze mocniejszy. Na listach startowych mogliśmy bowiem odnaleźć nazwiska m.in. Klaudii Buczek, Barbary Szumlańskiej, Adama Pieprzyckiego, Marka Wójcika i Marcina Dzieńskiego. Rywalizacja zapowiadała się więc bardzo ciekawie.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Założono, że o miejscach na podium będzie decydować wynik uzyskany na drogach trudnych, i mimo, ze zarówno wśród pań jak i panów odnotowano po dwa topy, to w opinii zawodników, układający drogi Jędrzej Komosiński bardzo dobrze wywiązał się z niełatwego zadania pogodzenia zróżnicowanego poziomu sportowego startujących i zapewnienia wszystkim dobrej zabawy.

Ostatecznie Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie z rąk JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski odebrała Klaudia Buczek, druga była Barbara Szumlańska, trzecia Jadwiga Klimek. Wśród panów najlepszy okazał się Marek Wójcik, a na miejscu drugim uplasował się Adam Pieprzycki. Walka o medal brązowy była niezwykle zacięta i rozegrała się miedzy Marcinem Dzieńskim, Franciszkiem Badowskim i Michałem Duszyńskim. Ostatecznie o jeden punkt lepszy był Marcin i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Wojciech Nowak/AZS PWSZ Tarnów, organizator zawodów: dużo emocji, ciekawe wspinanie i dobra zabawa tak można podsumować tegoroczne zawody. Zmodyfikowaliśmy po raz kolejny formułę zawodów szukając kompromisu między zróżnicowanym poziomem sportowym i pozytywną atmosferą. Najlepsza do osiągnięcia tego celu okazała się formuła ampowska. Ze względów organizacyjnych zrezygnowaliśmy z rozgrywania w tym roku finału, ale niewykluczone, że w kolejnej edycji wrócimy do tego pomysłu.

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce na trudność
o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie
19 maja 2016 r.

Kobiety

1. Klaudia Buczek
2. Barbara Szumlańska
3. Jadwiga Klimek

Mężczyźni

1. Marek Wójcik
2. Adam Pieprzycki
3. Marcin Dzieński

Pełne wyniki (PDF)

Komentarze wyłączone.

Skip to content