Wspinacze nie byli gościnni

05-23-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Tarnowscy wspinacze okazali się mało gościnni dla zawodników z całej Polski, którzy wzięli udział w zawodach Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas zorganizowanych na sztucznej ścianie wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W kategorii wiekowej seniorów z sześciu miejsc na podium, aż pięć zajęli wspinacze Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Zawody zgromadziły liczną obsadę wspinaczy we wszystkich kategoriach wiekowych seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych i młodzików wystartowało łącznie 88 zawodniczek i zawodników.

W kategorii wiekowej seniora triumfował Marcin Dzieński, który już w eliminacjach pokazał, że jest zdecydowanym faworytem zawodów. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Mikołaja Wróblewskiego. Najniższy stopień podium zajął Konrad Gruszka, będący jeszcze w wieku juniora! Wygrał on bieg o brązowy medal z kolejnym tarnowskim akademikiem Tomaszem Sordylem! Na podium pań, zawodniczki AZS PWSZ Tarnów przedzieliła Patrycja Chudziak z Lublina. Pierwsza była Klaudia Buczek, a brązowy medal wywalczyła Natalia Kałucka. Czwarta była jej siostra Aleksandra.

Seniorzy – Na czas – Kobiety

1 Buczek Klaudia KU AZS PWSZ Tarnów
2 Chudziak Patrycja Pol-Inowex Skarpa Lublin
3 Kałucka Natalia KU AZS PWSZ Tarnów
4 Kałucka Aleksandra KU AZS PWSZ Tarnów
5 Chrząszcz Wiktoria Klub Sportowy Sportiva Tarnów

Seniorzy – Na czas – Mężczyźni

1 Dzieński Marcin KU AZS PWSZ Tarnów
2 Wróblewski Mikołaj KU AZS PWSZ Tarnów
3 Gruszka Konrad KU AZS PWSZ Tarnów
4 Sordyl Tomasz KU AZS PWSZ Tarnów
5 Podlewski Bartłomiej Klub Sportowy Sportiva Tarnów
6 Zaremba Mateusz KU AZS PWSZ Tarnów

Bardzo dobre rezultaty zanotowali tarnowianie również w młodszych kategoriach wiekowych. Wśród juniorek triumfowała Aleksandra Kałucka/AZS PWSZ Tarnów, druga była Natalia Kałucka. W kategorii juniora drugą pozycję zajął Konrad Gruszka/AZS PWSZ Tarnów. Czwarty był Bartłomiej Podlewski/KS Sportiva Tarnów. Z kolei najlepszą juniorką młodszą okazała się Daria Nawój/KS Sportiva Tarnów, a najlepszym młodzikiem został jej klubowy kolega Oskar Szalecki. Na trzecim stopniu podium w rywalizacji młodziczek stanęła Zofia Wach reprezentująca Pałac Młodzieży Tarnów. Najlepszą zawodniczką w kategorii młodzieżowca została Wiktoria Chrząszcz/KS Sportiva Tarnów.

Komentarze wyłączone.

Skip to content