Tarnowscy akademicy w Narodowej Reprezentacji Akademickiej

11-23-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Trójka studentów Akademii Tarnowskiej i jednocześnie zawodników KU AZS AT znalazła się w gronie osób zakwalifikowanych do IV edycji programu „Narodowa Reprezentacja Akademicka”. Dzięki temu Aleksandra i Natalia Kałuckie oraz Marcin Dzieński otrzymają dodatkowe wsparcie ułatwiające łączenie nauki z uprawianiem sportu na najwyższym, światowym poziomie.

Zawodnicy sekcji wspinaczki sportowej AZS AT w programie NRA uczestniczą od pierwszej jej edycji. Dzięki temu mogą liczyć na dodatkową opiekę w postaci zajęć indywidualnych realizowanych pod okiem tutorów. Na ich sfinansowanie Uczelnia pozyskała 66 tys. zł.

Bardzo się cieszę, że Ministerstwo dostrzega konieczność wspierania tak utalentowanych młodych ludzi. Jako Uczelnia staramy się stwarzać im najlepsze możliwe warunki do uprawiania sportu oraz łączenia tego z nauką i te dodatkowe środki z pewnością w tym pomogą. Tym bardziej, że sami zawodnicy chwalą sobie udział w tym programie – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Program zajęć dydaktycznych w ramach NRA będzie realizowany w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin dla danego studenta. Dofinansowanie będzie naliczane na podstawie liczby uprawnionych studentów-sportowców (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich), którzy posiadają obywatelstwo polskie i wymaganą kategorię sportową.