Tarnowscy akademicy najszybszymi wspinaczami

12-23-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W ostatni weekend listopada tytuły Mistrzów Polski seniorów we wspinaczce na czas wywalczyli zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów – Klaudia Buczek i Marcin Dzieński, srebrny medal zdobył Jędrzej Komosiński. Studenci tarnowskiej PWSZ podczas ostatnich tegorocznych zawodów w randze Pucharu Polski potwierdzili swoją doskonałą formę i dominację w krajowym wspinaniu na czas.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

W zawodach rozegranych na nowootwartej ścianie wspinaczkowej „Makak” w Warszawie rywalizowali seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy i juniorzy młodsi. Stawką były nie tylko medale Pucharu Polski ale również miejsca w klasyfikacji końcowej. Wertykalni biegacze po raz kolejny

rywalizowali W formacie 15-metrowego standardu. Wśród pań pewnie zwyciężyła Klaudia Buczek, wśród panów nie miał sobie równych Marcin Dzieński. Oboje wygrali eliminacje i pewnie wygrywali w kolejnych fazach rywalizacji w systemie pucharowym. Nieco mniej szczęścia miał ich klubowy kolega Jędrzej Komosiński, który ze względu na słabszy czas w rundzie eliminacyjnej został rozstawiony w dalszej fazie zawodów z czwartego miejsca i już w półfinale musiał się zmierzyć z niepokonanym tego dnia Marcinem Dzieńskim. Komosiński ostatecznie zajął trzecią pozycję, pokonując w małym finale zawodnika SKarpy Lublin Rafała Hałasę. W finale zobaczyliśmy za to innego tarnowianina, Michała Lewickiego reprezentującego MKS Tarnovię.

Udane występy zanotowali także inni zawodnicy reprezentujący tarnowskie kluby. W kategorii wiekowej młodzieżowca na podium stawały wyłącznie zawodniczki tarnowskiego Pałacu Młodzieży – Anna Brożek (1), Izabela Janis (2) oraz Barbara Szumlańska (3). Wśród młodzieżowców dwa pierwsze miejsca zdobyli trenujący w Tarnovii pod okiem Edyty Ropek Michał lewicki (1) oraz Marek Wójcik (2). Również w kategorii wiekowej juniora i juniora młodszego mogliśmy na podium zobaczyć tarnowian – Wiktorię Chrząszcz, Jakuba Lichorobca, Grzegorza Bogusza (wszyscy MKS Tarnovia), Mikołaja Wróblewskiego, Jana Gorczowskiego i Ewelinę Nytko (Pałac Młodzieży Tarnów).

Bezpośrednio po zawodach ogłoszono również klasyfikację końcową Pucharu Polski we wspinaczce na czas 2014. Wśród pań triumfowała Klaudia Buczek, wśród panów po raz pierwszy w karierze seniora Puchar Polski odebrał Marcin Dzieński, Jędrzej Komosiński był drugi. Tak więc ten sezon był dla tarnowskich akademików szczególnie udany!

Komentarze wyłączone.

Skip to content