Szczypiorniści po raz piąty w finałach Akademickich Mistrzostw Polski

05-19-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Szczypiorniści KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, po rocznej przerwie, po raz piąty wystąpią w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Tegoroczne finały odbędą się w Opolu.

Reprezentacja tarnowskiej PWSZ awans wywalczyła w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski (eliminacje strefy „C” do finałów XXXI Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn), który został rozegrane w dniach 8 – 11 maja 2014 r. w halach: Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W mocno obsadzonym turnieju wystartowało 11 drużyn podzielonych na trzy grupy, z czego awans do finałowej „szesnastki” zdobywały tylko cztery najlepsze drużyny. Tarnowscy akademicy w pierwszej fazie rozgrywek trafili do grupy z Politechniką Lubelską oraz odwiecznym rywalem zza miedzy – Uniwersytetem Jagiellońskim.

Galeria zdjęć z Turnieju >>>

Turniej nie rozpoczął się za szczęśliwie dla tarnowskich studentów, po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu ulegli drużynie UJ Kraków 24:26. Wieczorny mecz z Politechniką Lubelską był więc meczem o wszystko. Po bardzo nerwowej pierwszej połowie reprezentanci PWSZ opanowali emocje i po dobrej grze w obronie oraz wykorzystanych kontrach wygrali to spotkanie 20:13. W pierwszej fazie grupowej drużyna PWSZ Tarnów zajęła więc drugie miejsce w swojej grupie i awansowała do dalszego etapu rozgrywek, czyli gry o miejsca I – IV premiowane awansem do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej.

W drugim dniu rozgrywek przed akademikami z Tarnowa czekały do rozegrania aż trzy mecze – wygranie przynajmniej dwóch spotkań pozwalało myśleć o grze w finale. Tak też się stało! Reprezentanci PWSZ prowadzeni przez Przemysława Markowicza stanęli na wysokości zadania. Po bardzo dobrych meczach pokonali drużyny UMCS-u Lublin 26:17, Uniwersytetu Rzeszowskiego 31:24 oraz AGH Kraków 25:16, co dało im I miejsce w grupie i prawo gry o I miejsce w całym turnieju półfinałowym premiowane awansem do ścisłego finału w Opolu.

W meczu o I miejsce drużyna PWSZ Tarnów spotkała się z drużyną Politechniki Świętokrzyskiej z Kielc. Trapiona seriami kontuzji po ciężkim turnieju przegrała mecz finałowy 27:19, zajmując tym samym II miejsce w półfinale strefy „C” w Lublinie a tym samym zapewniła sobie już po raz piąty awans do ścisłego finału w Opolu, w którym wystąpi 16 najlepszych akademickich reprezentacji w piłce ręcznej mężczyzn.

Wyniki poszczególnych meczów w I fazie grupowej:
1. PWSZ Tarnów – UJ Kraków 24 : 26 (13 : 13)
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 1, Bartłomiej Siedlik – 2, Kamil Dereń – 1, Radosław Sroka – 1, Miłosz Gabiga – 6, Łukasz Szatko – 5, Emilian Jewuła – 1, Michał Niemiec – 7.
2. Politechnika Lubelska – PWSZ Tarnów 13 : 20 (7 : 7)
Bramki zdobywali: Daniel Marszałek – 1, Kamil Dereń – 1, Przemysław Zając – 2, Miłosz Gabiga – 3, Łukasz Szatko – 4, Emilian Jewuła – 3, Michał Niemiec – 3, Oskar Garncarz – 3.

Wyniki poszczególnych meczów w II fazie grupowej:
3. UMCS Lublin – PWSZ Tarnów 17 : 26 (8 : 13)
Bramki zdobywali: Radosław Sroka – 1, Daniel Marszałek – 1, Michał Władyczak – 1, Kamil Dereń – 4, Miłosz Gabiga – 3, Łukasz Szatko – 3, Oskar Garncarz – 3, Emilian Jewuła – 6, Artur Waligóra – 2, Michał Niemiec – 2.
4. Uniwersytet Rzeszowski – PWSZ Tarnów 24 : 31 (9 : 13)
Bramki zdobywali: Michał Niemiec – 6, Daniel Marszałek – 1, Miłosz Gabiga – 7, Kamil Dereń – 1, Łukasz Szatko – 3, Oskar Garncarz – 4, Emilian Jewuła – 5, Artur Waligóra – 2, Radosław Sroka – 2.
5. PWSZ Tarnów – AGH Kraków 25 : 16 (10 : 9)
Bramki zdobywali: Michał Niemiec – 4, Miłosz Gabiga – 2, Kamil Dereń – 1, Artur Waligóra – 3, Łukasz Szatko – 5, Oskar Garncarz – 4, Emilian Jewuła – 3, Radosław Sroka – 1, Jerzy Niedzielski – 1, Przemysław Zając – 1.
Mecz finałowy o I miejsce
6. Politechnika Świętokrzyska Kielce – PWSZ Tarnów 27:19 (14:10)
Bramki zdobywali: Niemiec Michał – 3, Gabiga Miłosz – 5, Siedlik Bartłomiej – 4, Marszałek Daniel – 1, Jewuła Emilian – 1, Sroka Radosław – 3, Garncarz Oskar – 1, Władyczak Michał – 1.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju): bramkarze: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń, zawodnicy z pola: Łukasz Szatko (20), Bartłomiej Siedlik (6), Miłosz Gabiga (26), Jerzy Niedzielski (1), Kamil Dereń (8), Artur Waligóra (7), Michał Władyczak (2), Michał Niemiec (25), Daniel Marszałek (5), Radosław Sroka (8), Emilian Jewuła (19), Przemysław Zając (3), Oskar Garncarz (15).

Opiekunem i trenerem drużyny trenującej w ramach KU AZS PWSZ w Tarnowie jest mgr Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział:

…turniej półfinałowy, tak jak się tego spodziewaliśmy był bardzo ciężki. W tym roku mamy jednak bardzo wyrównaną drużynę, co stanowi o naszej sile. Kilku nowych zawodników, studentów I roku, grających w I ligowej drużynie z Tarnowa znakomicie wprowadziło się do zespołu i stanowiło o jego sile. Pierwsze spotkanie nie napawało mnie optymizmem, jednak z meczu na mecz drużyna radziła sobie coraz lepiej. Zaczęła funkcjonować agresywna obrona, a co za tym idzie mogliśmy zagrać z kontrataku i zdobywać tzw. „bramki za darmo”. W całym turnieju rzuciliśmy 145 bramek tracąc 123 co dobrze świadczy o naszej grze w obronie, może to być nasz atut w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn, który odbędzie się w Opolu. Mam nadzieję, że w nadchodzących finałach również pokażemy, że jesteśmy zespołem i potrafimy walczyć o każdy punkt, bramkę i zajmiemy dobre miejsce w turnieju, co jednak nie będzie łatwe, znamy już komplet rywali w I fazie grupowej – spotkamy się z AWF Wrocław, Politechniką Łódzką i UKW Bydgoszcz …

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach – awans do finału
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – awans do finału
3. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie – awans do finału
4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie – awans do finału
5. Uniwersytet Rzeszowski
6. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
7. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
8. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
9. Politechnika Lubelska
10. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
11. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komplet wyników na stronie:
http://www.ampy.pl/jck1314/files/wyniki/1314_pilka_reczna_mezczyzn_c_wyniki.pdf
Turniej finałowy, rozegrany zostanie w Opolu w dniach 19–22.06.2014 r., przeciwnikami naszej drużyny w I fazie grupowej będą reprezentacje: AWF Wrocław, Politechnika Łódzka, UKW Bydgoszcz (pierwszy mecz rozegramy z Politechniką Łódzką). Zapraszamy do śledzenia na żywo wyników z poszczególnych meczów męskiej reprezentacji AZS PWSZ.

Komentarze wyłączone.

Skip to content