Świetny początek sezonu Mai Oleksy!

03-10-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu wspinaczkowego zasygnalizowała Maja Oleksy dwukrotnie stając na podium zawodów Pucharu Polski w boulderingu, w tym raz w kategorii wiekowej seniora!

W zorganizowanych w Łodzi zawodach Pucharu Polski seniorów i młodzieżowców w boulderingu Maja pokazała się z bardzo dobrej strony, awansując do finału z 3. miejsca po eliminacjach. W sześcioosobowym finale poprawiła swoją pozycję, zajmując ostatecznie 2. miejsce w gronie seniorek!

Kolejnym startem tarnowskiej akademiczki była rywalizacja w ramach Pucharu Polski młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. W gronie juniorek Maja nie miała sobie równych i stanęła na najwyższym stopniu podium!

We wspomnianych zawodach startowali również inni reprezentanci tarnowskich klubów. W łódzkich zawodach, w kategorii młodzieżowców brązowy medal wywalczyła Daria Nawój/Sportiva Tarnów. W PP juniorów Eryk Nawój/Sportiva zajął 12. miejsce wśród juniorów, jego kolega klubowy Filip Tutaj był 20. wśród juniorów młodszych.