Sukces siatkarzy AZS PWSZ Tarnów » KU AZS Akademia Tarnowska

Sukces siatkarzy AZS PWSZ Tarnów

12-03-2009 przez admin Zostaw odpowiedź »

Duży sukces odnieśli siatkarze reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie w rozgrywkach fazy play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej. Drużyna prowadzona przez Jana Salomona zmierzyła się z reprezentacją Krakowskiej Szkoły Wyższej. W pierwszym meczu rozegranym w Tarnowie, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Po zaciętej walce wygrali gospodarze 2:1 (25:22, 19:25, 15:10). Na rewanż do Krakowa, drużyna AZS PWSZ Tarnów nie jechała w roli faworyta, jednakże cenne zwycięstwo odniesione w Tarnowie podbudowało zawodników. Rozegrali oni fantastyczne spotkanie i pokonali krakowian 0:2 (21:25, 20:25). Dzięki temu zapewnili sobie awans do pierwszej czwórki MLA oraz udział w rozgrywkach strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski!

Trener siatkarzy i jednoczeÅ›nie Prezes KU AZS PWSZ Tarnów – Jan Salamon, po meczu dziÄ™kowaÅ‚ zawodnikom za walkÄ™: „chÅ‚opcy rozegrali Å›wietne spotkanie, chyba najlepsze w trakcie rozgrywek MaÅ‚opolskiej Ligi Akademickiej. Kluczem do zwyciÄ™stwa byÅ‚a równa forma zawodników i Å›cisÅ‚e realizowanie zaÅ‚ożeÅ„ przedmeczowych. Nie mogÄ™ dziÅ› wyróżnić nikogo, wszyscy zagrali fantastycznie. DziÄ™kujÄ™ również zawodnikom z Å‚awki rezerwowych, którzy dawali bardzo dobre zmiany i wspomagali dopingiem„.

Drużyna grała w składzie: Adrian Szatan, Andrzej Ciępka, Mateusz Bród,
Tomasz Gdowski, Paweł Banach, Hubert Tymczak, Mariusz Błażej (libero) oraz rezerwowi: Sebastian Pikus, Piotr Ogrodnik, Bartłomiej Gądek, Dawid Mędrek.

Zobacz relację ze spotkania dzięki uprzejmości Krakowskiej Telewizji Internetowej KTI:

www.ktvi.pl – magazyn MaÅ‚opolskiej Ligi Akademickiej >>>

Niestety, pozostaÅ‚e drużyny AZS PWSZ Tarnów w fazie play off w ramach MaÅ‚opolskiej Ligi Akademickiej zanotowaÅ‚y sÅ‚absze wyniki. Drużyna koszykarek przegraÅ‚a dwukrotnie z AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 47-77 oraz 86-34. Å»adnego meczu nie wygraÅ‚a również drużyna futsalistów. Cztery rozegrane spotkania uplasowaÅ‚y drużynÄ™ AZS PWSZ Tarnów na miejscu szóstym w tabeli. Wyniki spotkaÅ„: AZS Politechnika Krakowska – AZS PWSZ Tarnów 3-2, AZS AGH – AZS PWSZ Tarnów 4-2, AZS PWSZ Tarnów-AZS Krakowska SzkoÅ‚a Wyższa 2-5, AZS Uniwersytet JagielloÅ„ski – AZS PWSZ Tarnów 5-3.