Srebro i brÄ…z tarnowskich akademiczek » KU AZS Akademia Tarnowska

Srebro i brÄ…z tarnowskich akademiczek

04-17-2023 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Srebro i brąz to tegoroczny dorobek studentek tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie w Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej zorganizowanych w Bytomiu. W zawodach na czas na drugim stopniu podium stanęła Natalia Kałucka, a na trzecim Daria Tkachova. W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych z dobrej strony pokazali się studenci tarnowskiej ANS. Bartłomiej Podlewski został sklasyfikowany na pierwszym miejscu w rywalizacji na czas, trzecim w zawodach na trudność, a drużyna mężczyzn zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Tradycyjnie dniem sukcesów reprezentacji Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie był dzień rywalizacji we wspinaczce na czas. Do finału zawodów awansowali Natalia Kałucka (wychowanie fizyczne), która wygrała eliminacje, Daria Tkachova (fizjoterapia) oraz Bartłomiej Podlewski (informatyka). Bartłomiej Podlewski odpadł niestety już w pierwszym swoim biegu i ostatecznie zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Tarnowskie akademiczki trafiły na siebie w półfinale. Zwycięsko wyszła z niego Natalia i to ona zmierzyła się w walce o złoto z lublinianką Agatą Lesiewicz. Niestety, dobrze biegająca tego dnia Natalia popełnia w biegu finałowym zbyt dużo błędów i ostatecznie musi zadowolić się akademickim wicemistrzostwem Polski. W małym finale Daria Tkachova pewnie pokonuje Natalię Woś z UMCS Lublin.

Marcin Bibro/trener: przed mistrzostwami zakÅ‚adaliÅ›my, że do finałów czasówek awansujÄ… 3 osoby i tak byÅ‚o. Z tych 3 szans ostatecznie mamy 2 medale – srebro i brÄ…z wiÄ™c nie narzekamy. Zawodnicy dali z siebie wszystko, nie tylko w czasówkach ale i prowadzeniu oraz boulderingu i to przyniosÅ‚o również sukcesy drużynowe. Po raz pierwszy w historii sekcji wracamy z medalem w typach uczelni. Mimo zmiany kategorii na mocniejszÄ… czyli uczelnie spoÅ‚eczno-przyrodnicze mężczyźni wywalczyli drugie miejsce w kategorii drużynowej.

Natalia Kałucka: nie ukrywam, że myślałam o złocie, ale również srebro cieszy. AMPy to bardzo specyficzne i trudne zawody. Są wymagające fizycznie i psychicznie. Rywalizacja odbywa się na drogach klasycznych, więc bieganie na co dzień standardu nie pomaga. Trzeba utrzymać koncentrację do samego końca. Najlepszy czas dnia w rywalizacji na czas należy do mnie, ale w biegu finałowym brakło nieco dynamiki i rytmu. To od razu przełożyło się na wynik. Ale ostatecznie srebro również cieszy. Rok temu byłam trzecia, teraz druga. Jest postęp!

Reprezentacja ANS w Tarnowie startowała w składzie:
Natalia Kałucka, Daria Tkachova, Oliwia Maciaszek
Mateusz Jasiak, BartÅ‚omiej Podlewski, Janusz Zychal, Wojciech Nowak, Marcin Bibro – trener

wspinaczka na czas – kobiety – klasyfikacja generalna

1. Agata Lesiewicz UMCS Lublin