Siatkarki w finale Akademickich Mistrzostw MaÅ‚opolski! » KU AZS Akademia Tarnowska

Siatkarki w finale Akademickich Mistrzostw Małopolski!

03-05-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Dzięki wygranej z drużyną AZS AWF Kraków, siatkarki AZS PWSZ Tarnów awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Małopolski. 3 marca w hali tarnowskiej PWSZ pokonały 2:0 studentki Akademii Wychowania Fizycznego z Krakowa.

Rok temu siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie w półfinale walczyły również z AZS AWF Kraków, jednak ich awans do finału był sporą sensacją. Tym razem tarnowskie akademiczki dominowały na parkiecie od początkowych minut. Pierwszego seta wygrały do 21 ale zwycięstwo nie było zagrożone. W drugim secie, przy stanie 23:14, studentki PWSZ nie utrzymały koncentracji i wydawało się, że krakowianki postarają się jeszcze powalczyć, ale ostatecznie emocje zakończyły się przy wyniku 25:17.

Finał zostanie rozegrany 16 marca w Krakowie, siatkarki AZS PWSZ Tarnów w walce o złoto zmierzą się z drużyną AZS AGH Kraków lub AZS UJ.

Przypomnijmy, że dziewczęta dzięki awansowi do pierwszej czwórki Akademickich Mistrzostw Małopolski mają już zapewniony awans do turnieju półfinałowego strefy C Akademickich Mistrzostw Polski.