Rusza Uczelniana Liga Tenisa Stołowego

10-11-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Sekcja tenisa stołowego zaprasza Studentów oraz Pracowników Uczelni do udziału w zajęciach sekcji oraz rozgrywkach Uczelnianej Ligi Tenisa Stołowego! W rozgrywkach mogą wziąć udział amatorzy jak i grający systematycznie.

Liga rozgrywana będzie w poniedziałki, w godz. 18.30 – 20.00 w Hali sportowej Akademii Tarnowskiej. Zajęcia sekcyjne odbywać się będą w czwartki w godz. 17.00 – 18.30 (Hala AT).

Zgłoszenia do sekcji oraz rozgrywek ligowych przyjmują mgr Krzysztof Tomalski oraz dr Piotr Kuczek

Regulamin Uczelnianej Ligi Tenisa Stołowego

1. Uczelniana Liga Tenisa Stołowego (ULTS) została powołana celem propagowania zdrowego i aktywnego trybu życia oraz tenisa stołowego jako sportu dostępnego dla każdego. Szlachetna rywalizacja podczas rozgrywek ULTS powinna być uatrakcyjnieniem zajęć i zachętą do systematycznego udziału w zajęciach.

2. Warunki uczestnictwa:
W rozgrywkach mogą uczestniczyć wszyscy studenci oraz pracownicy Uczelni będący członkami KU AZS AT. Za członka Klubu uważa się osobę, która opłaciła składkę członkowską.

3. Termin i miejsce:
Rozgrywki odbywają się w ramach zajęć AZS sekcji tenisa stołowego w poniedziałek godz. 18.30-20.00 oraz czwartek godz. 17.00-18.30. Pierwsza runda ligi rozpocznie się 18.11.2024 i potrwa do 19.12.2024, a do tego czasu w ramach zajęć AZS, powadzone będą treningi przygotowawcze.

4. Ciągłość rozgrywek:
Planowane są kolejne rundy, a punkty zdobywane w poszczególnych rundach będą sumowane. Nie ma możliwości dopisania się do trwającej już rundy rozgrywek, ale do każdej następnej tak.

5. Nie jest wymagana obecność sędziów, ale każdy mecz musi się odbywać w obecności obserwatora-świadka. Po zakończonym meczu obserwator przekazuje organizatorowi wynik meczu.

6. System gier zostanie opracowany po zakończeniu zgłoszeń ,ale zakłada się jako optymalny i najbardziej prawdopodobny system „każdy z każdym”. W przypadku dostatecznej liczby zgłoszeń prowadzone będą osobno klasyfikacje kobiet i mężczyzn.

7. Mecze rozgrywane są do 3 wygranych setów. Zastosowanie maja przepisy Polskiego Związku Tenisa Stołowego

8. Wyniki każdej kolejki rozgrywek będą zamieszczane na stronie AZS AT oraz Katedry Wychowania Fizycznego oraz w mediach społecznościowych. Uczestnicy podejmując rywalizację w rozgrywkach w Uczelnianej Lidze Tenisa Stołowego, wyrażają tym samym zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku w celach informacyjnych.

9. Zapisy przyjmują prowadzący zajęcia w terminach ich odbywania na hali sportowej AT.