Podwójny sukces sióstr KaÅ‚uckich » KU AZS Akademia Tarnowska

Podwójny sukces sióstr Kałuckich

09-27-2022 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Podwójny sukces tarnowskich akademiczek w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Natalia Kałucka zajęła drugie miejsce, a jej siostra Aleksandra uplasowała się na trzecim miejscu. Dzięki tym wynikom Ola triumfowała w klasyfikacji generalnej cyklu, a Natalia była trzecia!

Po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata rozgrywane były w Indonezji. Ostatni przystanek Pucharu okazał się szczęśliwy dla zawodniczek AZS ANS Tarnów. Srebrny medal wywalczyła Natalia Kałucka. Aktualna mistrzyni świata w finale zanotowała czas 7,20s i okazała się słabsza od Chinki Lijuan Deng (6,66s). Z brązowego medalu cieszyła się natomiast Ola Kałucka która w małym finale pokonała Chinkę Di Niu. Polka uzyskała 6,81, a rywalka odpadła od ściany.

Niestety, do fazy pucharowej zawodów nie awansowali pozostali akademicy – Marcin DzieÅ„ski (22. miejsce) oraz Anna Brożek, która popeÅ‚niÅ‚a falstart.