Oskar Szalecki z brÄ…zem Pucharu Europy Juniorów i rekordem Polski » KU AZS Akademia Tarnowska

Oskar Szalecki z brązem Pucharu Europy Juniorów i rekordem Polski

06-06-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Oskar Szalecki zdobył brązowy medal podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas zorganizowanych w Mezzolombardo we Włoszech.

Zawody obfitowały w wiele emocji. Po falstarcie w 1/2 finału, Oskar stracił szansę na bieg o złoty medal. Możliwość startu w małym finale uzyskał dopiero w wyniku pozytywnie rozpatrzonego protestu. Ostatecznie Oskar Szalecki wywalczył brąz PEJ, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy i jednocześnie nowy rekord Polski kategorii U20 (5.50s).

Juniorzy:

Marco RONTINI ITA 5.48
Jérôme MOREL FRA 5.54
Oskar SZALECKI POL 5.50

W zawodach Pucharu Europy w Mezzolombardo, w kategorii seniorów wystartował Bartłomiej Podlewski, drugi z zawodników KU AZS AT. Zajął 24. miejsce, najwyższe wśród reprezentantów Polski. Wśród pań brąz wywalczyła Martyna Stokowiec.