Niepokonani szczypiorniści

06-12-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Piłkarze ręczni KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie po raz dziewiąty wzięli udział w Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W tym roku finały zostały rozegrane w dniach 31.05 – 03.06.2018 r. w halach sportowych Politechniki Opolskiej.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju finałowym, w którym udział wzięło szesnaście najlepszych drużyn akademickich z całej Polski – wyłonionych w drodze eliminacji, znalazła się również reprezentacja PWSZ z Tarnowa. Akademikom z Tarnowa udało się powtórzyć sukces sprzed roku zdobywając awans do ścisłej szesnastki z trzeciego miejsca ze strefy „C” – półfinał odbył się w Siemianowicach Śląskich.

Reprezentacja PWSZ z Tarnowa w pierwszej fazie rozgrywek trafiła do grupy z: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Lubelską.
Mistrzostwa dla szczypiornistów z Tarnowa rozpoczęły się bardzo dobrze – na inaugurację mistrzostw Polski, wygrali pewnie z Politechniką Poznańską 30:23. Następny mecz grupowy był już bardzo ciężki i wyrównany. Drużyna z Tarnowa spotkała się ze zwycięzcą półfinałów w Siemianowicach Śląskich z Uniwersytetem Rzeszowskim (tam piłkarze ręczni PWSZ przegrali 35:26). Uniwersytet Rzeszowski – późniejszy mistrz AMP-ów to zespół, w którym grają zawodnicy – studenci na co dzień występujący w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, akademicy z Tarnowa postawili przeciwnikowi z Rzeszowa bardzo trudne warunki gry. Mecz zakończył się remisem 29:29 (Tarnowianie nie wykorzystali w ostatniej minucie rzutu karnego). Ostatni mecz grupowy Tarnowianie rozegrali z Politechniką Lubelską z którą wygrali 27:15. Ostatecznie szczypiorniści z PWSZ zajęli w swojej grupie drugie miejsce co zapewniło im awans do ścisłej ósemki mistrzostw.

W ćwierćfinale Akademicy z Tanowa mieli rozegrać mecz z Politechniką Wrocławską, niestety zamieszanie, które miało miejsce przed meczem ćwierćfinałowym i opóźnienie meczu o godzinę oraz dziwne decyzje organizatorów wpłynęły negatywnie na zespół. Po godzinie oczekiwania na mecz okazało się, że przeciwnikiem szczypiornistów z PWSZ będzie ubiegłoroczny mistrz czyli Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany Tarnowianie w końcowej części meczu doprowadzili do wyrównania a na dwie minuty przed końcem wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Jednak niewykorzystany kontratak i kara dwuminutowa pozwoliły akademikom z Warszawy na doprowadzenie do remisu i rzutów karnych. W tym elemencie gry Warszawiacy okazali się lepsi od Tarnowian i wygrali karne (4:2) i cały mecz.

W drugim etapie rozgrywek drużynie PWSZ Tarnów została gra o miejsca 5-8. W pierwszym meczu pewnie pokonali drużynę SGH z Warszawy 27:19, zwycięstwo to dało możliwość walki o miejsce V. W ostatnim meczu turnieju, drużyna PWSZ Tarnów spotkała się z doskonale znaną drużyną Politechniki Świętokrzyskiej (w tej edycji AMP-ów był to już trzeci mecz między tymi drużynami). Po wyrównanym meczu szczypiorniści z Tarnowa pokonali swoich kolegów z Kielc 21:17, zdobywając tym samym V miejsce w Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Opole 2018.

Na pocieszenie nagrodę indywidualną turnieju otrzymał Filip Frycz, który został królem strzelców mistrzostw zdobywając w całym turnieju 45 bramek (powtórzył sukces Łukasza Szatki sprzed czterech lat też z Opola).

Wyniki poszczególnych meczów w I fazie grupowej:

1. PWSZ Tarnów – Politechnika Poznańska 30 : 23
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 7, Tomasz Sidor – 2, Albert Sanek – 5, Szymon Bielamowicz – 6, Krzysztof Więcek – 7, Filip Frycz – 3.

2. Uniwersytet Rzeszowski – PWSZ Tarnów 29 : 29
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 7, Tomasz Sidor – 2, Albert Sanek – 4, Szymon Bielamowicz – 3, Krzysztof Więcek – 4, Filip Frycz – 9.

3. PWSZ Tarnów – Politechnika Lubelska 27 : 15
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 11, Tomasz Sidor – 1, Albert Sanek – 4, Krzysztof Więcek – 2, Filip Frycz – 9.

Wyniki poszczególnych meczów w II fazie mistrzostw:

Ćwierćfinał

4. ALK Warszawa – PWSZ Tarnów 17 : 17, rzuty karne 4:2
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 4+1k, Tomasz Sidor – 1, Albert Sanek – 3, Szymon Bielamowicz – 2, Krzysztof Więcek – 4, Filip Frycz – 3+1k.
Mecze o miejsca 5 – 8

5. PWSZ Tarnów – SGH Warszawa 27 : 19
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 7, Tomasz Sidor – 2, Albert Sanek – 3, Szymon Bielamowicz – 1, Krzysztof Więcek – 2, Filip Frycz – 12.

Mecze o 5 miejsce

6. PWSZ Tarnów – Politechnika Świętokrzyska 21 : 17
Bramki zdobywali: Kamil Drobiecki – 3, Albert Sanek – 4, Szymon Bielamowicz – 1, Krzysztof Więcek – 4, Filip Frycz – 9.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju finałowego) – bramkarze: Dawid Ciochoń, Mateusz Bednarek, Piotr Sądowicz, zawodnicy z pola: Filip Frycz (45), Kamil Drobiecki (39), Albert Sanek (23), Krzysztof Więcek (23), Szymon Bielamowicz (13), Tomasz Sidor (8), Przemysław Zając, Andrzej Ogonowski, Grzegorz Kuleński, Wojciech Wyparło, Rafał Kluska.

Trenerem drużyny działającej w ramach KU AZS PWSZ w Tarnowie jest mgr Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział:
„…osiągnięty przez moją drużynę wynik nie jest do końca satysfakcjonujący, można było awansować nawet do najlepszej czwórki mistrzostw i powalczyć o medale. Najciekawsze jest to, że w całym turnieju w regulaminowym czasie gry, nie zaznaliśmy porażki! Wygraliśmy 4 mecze oraz 2 zremisowaliśmy (z późniejszymi finalistami! Uniwersytetem Rzeszowskim i ALK). Niesmak pozostaje po całej sytuacji, która miała miejsce przed meczem ćwierćfinałowym, co wpłynęło negatywnie na moich zawodników. Na tym poziomie rozgrywek takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Chciałem podziękować wszystkim moim zawodnikom za walkę oraz za pozostawione zdrowie na opolskim parkiecie. Chciałem również pogratulować całej drużynie awansu i gry we finale Akademickich Mistrzostw Polski po raz dziewiąty. Jak na razie w naszym Klubie Uczelnianym tylko drużynie piłkarzy ręcznych udało się awansować dziewięć razy do ścisłej finałowej szesnastki Mistrzostw Polski. Niestety nie powtórzyliśmy sukcesu sprzed roku i nie obroniliśmy zdobytego rok temu brązowego medalu a szansa była bardzo duża. Mimo wszystko jestem zdania, że zdobycie piątego miejsca na Akademickich Mistrzostwach Polski to jest duży sukces. Turniej pokazał, że jesteśmy drużyną, która łatwo się nie poddaje. Na koniec pozostaje życzyć moim zawodnikom udanej sesji egzaminacyjnej…”

 

 

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn:
I. Miejsce … … Uniwersytet Rzeszowski
II. Miejsce … … Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
III. Miejsce … … Uniwersytet Zielonogórski
IV. Miejsce … … Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
V. Miejsce … … Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów
VI. Miejsce … … Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
VII. Miejsce … … Politechnika Wrocławska
VIII. Miejsce … … Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie
IX. Miejsce … … Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
X. Miejsce … … Politechnika Lubelska
XI. Miejsce … … Politechnika Opolska
XII. Miejsce … … Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
XIII – XVI Miejsce … … Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Komplet wyników na stronie:

http://www.ampy.pl/files/docs1718/wyniki/1718_pilka_reczna_m_final_wyniki.pdf

https://www.facebook.com/ampprm/?fref=mentions

START

Komentarze wyłączone.

Skip to content