Laury dla zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski

11-16-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Historyczny sukces Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Klubu Uczelnianego AZS potwierdzony oficjalnymi nagrodami! Podczas uroczystej Gali Sportu Akademickiego władze Uczelni oraz Klubu odebrały okolicznościowe medale, statuetkę oraz dyplomy. Tarnowska PWSZ – po raz pierwszy w historii – wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych.

Opolska Gala była okazją do podsumowania wyników osiągniętych w minionym roku akademickim przez środowisko sportowe polskich szkół wyższych. Gratulowano m.in. medalistom ostatniej uniwersjady, w tym gwieździe światowego formatu Pawłowi Fajdkowi, ale przede wszystkim wręczono nagrody w klasyfikacji końcowej Akademickich Mistrzostw Polski.

Z informacji opublikowanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wynika, że PWSZ w Tarnowie zdobyła łącznie 618 punktów. Nasi akademicy wystartowali w 17 konkurencjach i zdobywali w nich średnio po 36 punktów. Kolejna w klasyfikacji – PWSZ Nysa zdobywała ich przeciętnie 32, a trzecia w tabeli – PWSZ Leszno tylko 25.

Pozycje medalowe w klasyfikacji końcowej państwowych wyższych szkół zawodowych tarnowianie zajmowali już kilkukrotnie, w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli jednak po raz pierwszy w historii.

Najlepiej w zawodach punktowali reprezentanci wspinaczki sportowej, zdobyli bowiem łącznie 104 punkty. Nieco mniej wywalczyli członkowie sekcji ergometru wioślarskiego – 100 punktów. Wysoko punktowali również piłkarze ręczni, którzy „dorzucili” do ogólnej puli 68 punktów, lekkoatleci – 66 punktów oraz tenisiści stołowi – 65 punktów. Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa „duże” medale Akademickich Mistrzostw Polski. Oba były brązowe i oba były niespodziankami. We wspinaczce sportowej na czas, brązowy medal wywalczyła Barbara Szumlańska, studentka pielęgniarstwa, która wygrywając bieg o 3. miejsce z bardziej doświadczoną Anną Brożek, potwierdziła zasadę mówiącą, że wspinaczka na czas jest bezlitosna i nie wybacza błędów. Z kolei brązowy medal wywalczony przez reprezentację PWSZ w Tarnowie w piłce ręcznej, na fejsbukowym profilu Akademickiego Związku Sportowego uznano „największym zaskoczeniem Mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski”.

Nagrody w Opolu odebrali: Rektor tarnowskiej PWSZ dr hab. inż. Jadwiga Laska oraz przedstawiciele KU AZS PWSZ: Prezes Jan Salamon, Wiceprezes Przemysław Markowicz i Sekretarz Wojciech Nowak.

Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces Uczelni, to jest sukces Klubu Uczelnianego, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięcie – mówi Jan Salamon.

Odebrane w Opolu nagrody, przedstawiciele Klubu Uczelnianego AZS mogli zaprezentować podczas posiedzenia Senatu tarnowskiej PWSZ, którego członkowie z uznaniem przyjęli informację o sportowym sukcesie studentów.