Futsalistki zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Polski

02-12-2020 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Panie z awansem, panowie za burtą. Nie udało się niestety powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu reprezentacji futsalowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W tegorocznych finałach Akademickich Mistrzostw Polski zagrają tylko studentki. Studenci walczyli bardzo dzielnie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Dziewczęta o swoją szansę rywalizowały w półfinale strefy B rozegranym w Krakowie. Świetnie rozpoczęły turniej wygrywając wszystkie pojedynki w grupie. Pokonały drużynę PWSZ w Nowym Sączu (13:0), Politechnikę Wrocławską (6:2) i awansowały do dalszej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca.

W kolejnych dwóch spotkaniach pokonały zespoły Politechniki Opolskiej (6:2) oraz Politechniki Śląskiej z Gliwic (6:1). Pasmo sukcesów tarnowskich akademiczek zostało przerwane dopiero w półfinale przez drużynę UMCS Lublin (0:1). Tarnowianki przegrały również mecz o trzecie miejsce z PWSZ Wałbrzych (2:7), ale były już pewne awansu do finału krajowego, więc mecz miał znaczenie jedynie prestiżowe.

Studenci PWSZ w Tarnowie walczyli o prawo gry w finale AMP w turnieju strefowym zorganizowanym w Kielcach. Mistrzowie małopolskich rozgrywek szkół wyższych również wygrali swoją grupę, pokonując zespoły KUL Lublin (7:2) oraz UMCS Lublin (3:0). Kluczowy okazał się jednak pojedynek ćwierćfinałowy, w którym ulegli drużynie Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa (2:3), w którym do przerwy wygrywali 2:1. Ostatecznie tarnowianie zajęli w turnieju piąte miejsce, a awansem do finału premiowano jedynie cztery pierwsze zespoły.

W tym roku w finałach zagrają tylko studentki, mimo że drużyna studentów również była świetnie przygotowana do gry, o czym świadczy wygranie ligi akademickiej oraz świetna postawa w turnieju finałowym. O wszystkim zadecydował jednak jeden przegrany mecz. Poziom sportu akademickiego jest bardzo wysoki, w turniejach rywalizują zespoły ligowe, które prezentują niekiedy poziom ekstraligowy, decydują drobiazgi. Dziewczęta w kluczowych momentach utrzymywały koncentrację i poziom gry. Świadczy o tym również fakt, ze w turnieju półfinałowym największą liczbą zdobytych bramek mogła pochwalić się nasza zawodniczka Agnieszka Derusmówi trener Krzysztof Tomalski.

Reprezentacje grały w składzie:

Białoszewska Katarzyna, Chrabąszcz Aleksandra, Czabańska Gabriela, Derus Agnieszka, Drąg Dominika, Gajdur Klaudia, Gębica Gabriela, Hynek Aleksandra, Kapustka Justyna, Musiał Aneta, Owsiak Michelle, Piątek Gabriela, Piwowarczyk Karolina, Pytel Wiktoria, Trytek Katarzyna, Wałaszek Paulina, Zegarlicka Aleksandra, Łoboda Oliwia.

Baran Jakub, Boruch Michał, Janiec Karol, Kluska Rafał, Kuchta Maciej, Leśniak Szymon, Lizak Dawid, Michoń Mateusz, Mróz Patryk, Noga Łukasz, Stachura Norbert, Szymański Jakub, Wzorek Daniel.

trener: Krzysztof Tomalski

zdjęcia: Piotr Malec (materiały Organizatora)