Futsaliści jadą na finały AMP!

02-07-2022 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Bezapelacyjnym zwycięstwem drużyny KU AZS PWSZ Tarnów zakończył się półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu rozegrany w Lublinie. Podopieczni trenera Krzysztofa Tomalskiego nie tylko wywalczyli upragniony awans, ale zrobili to zostawiając w pokonanym polu wszystkie biorące w turnieju ekipy. Bilans sześciu zwycięstw w sześciu meczach mówi sam za siebie!

Fazę grupową tarnowianie przeszli, jak burza pokonując zespoły: UJ Kraków (wygrana 7:1); UMCS Lublin (wygrana 1:0) i UMe Lublin (wygrana 9:1).

W ćwierćfinale rozprawili się z drużyną Politechniki Rzeszowskiej 2:0, w półfinale zmierzyli się z jednym z faworytów, drużyną AWF Kraków. W regulaminowym czasie gry padł remis 4:4, więc o wszystkim decydowała seria rzutów karnych. Tarnowscy akademicy stanęli na wysokości zadania, zachowali zimną krew i wygrali 3:1.

„Kropkę nad i” podopieczni trenera Tomalskiego postawili w finale, w którym wygrali z AGH Kraków 3:1.

Bilans 6 meczów i 6 wygranych musi robić wrażenie i zasługuje na wielkie brawa!

Mamy ciekawy zespół, więc na pewno nie jechaliśmy do Lublina na wycieczkę. Awans był naszym planem minimum i został on zrealizowany z nawiązką. Dla mnie są to już piąte Akademickie Mistrzostwa Polski. Nie ukrywam, że to super przygoda, polecam każdemu studentowi – mówił po zakończeniu turnieju Łukasz Noga, kapitan zespołu PWSZ Tarnów.

Nie udało nam się wygrać ligi akademickiej, brakło nam może nieco szczęścia, może nieco koncentracji i zimnej krwi. Cieszy, że wyciągnęliśmy z tego wnioski i zespół przystąpił do turnieju półfinałowego ze świadomością, że o awans do finału trzeba będzie ostro powalczyć. Warto podkreślić, że z naszej strefy mogły to zrobić jedynie trzy zespoły, a rywale byli doborowi. To niezwykle ciekawe, że spośród drużyn z regionu Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny awans uzyskały tylko drużyny z naszego województwa. To pokazuje jak wysoki jest poziom akademickiego futsalu w środowisku małopolskich szkół wyższych. Awans był dla nas celem najważniejszym, pierwsze miejsce cieszy, gratuluję drużynie, ale w finałach przygoda i walka o najwyższe cele zacznie się od nowa – relacjonuje trener Krzysztof Tomalski, który od lat dba o rozwój futsalu w PWSZ, zdobywając czołowe lokaty w AMP na szczeblu ogólnopolskim.

Zespół grał w składzie: Boruch Michał, Kitrys Sebastian, Kucharczyk Krzysztof, Kuchta Maciej, Leśniak Szymon, Leżoń Paweł, Lizak Dawid, Michoń Mateusz, Noga Łukasz, Plebanek Hubert, Wardzała Dominik, Wójcik Igor, Łyczko Przemysław

Klasyfikacja końcowa AMP w futsalu mężczyzn-Półfinał C, 27-30.01.2022 r.

1. PWSZ Tarnów (awans na turniej finałowy)
2. AGH Kraków (awans na turniej finałowy)
3. AWF Kraków (awans na turniej finałowy)
4. PWSZ Nowy Sącz
5. UMCS Lublin
6. PRz Rzeszów
7. UPr Lublin
8. KUL Lublin
9. PL Lublin
10. UPe Kraków
11. UJ Kraków
12. PŚk Kielce
13-15. UJK Kielce
13-15. UMe Lublin
13-15. PK Kraków

Zdjęcia ze strony organizatora: @bartek wójtowicz fotograf

Komentarze wyłączone.

Skip to content