Dwa „srebra” AMP Gabrieli Hudyki w kolarstwie górskim

06-17-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Z dwoma medalami zdobytymi w „typach” wróciła Gabriela Hudyka z Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Bielsku Białej. Pierwsze „srebro” zdobyła w jeździe indywidualnej na czas, a drugie w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród studentek uczelni społeczno-przyrodniczych lepsza była jedynie Milena Drelak z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej tarnowska akademiczka zajęła odpowiednio 9. i 8. miejsce w Polsce. co jest świetnym wynikiem!

Były to intensywne, dwa dni ścigania wśród najlepszych zawodniczek z całej Polski. Piątkowy start to jazda indywidualna na czas i mimo upadku spowodowanego przez zawodniczkę, którą wyprzedzałam, kończę na 9. miejscu. Drugi dzień startowy to już wyścig ze startu wspólnego. Linię mety przekraczam jako 8. studentka w kraju. Jednak do Tarnowa wracam z dwoma srebrnymi medalami wśród uczelni przyrodniczo- społecznych – relacjonuje Gabriela Hudyka. – Bardzo dziękuję Uczelni za możliwość startowania i reprezentowania Akademii Tarnowskiej oraz moim bliskim za wsparcie podczas wyjazdu – kończy.

Komentarze wyłączone.

Skip to content