Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski

05-09-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Jędrzej Komosiński, student kierunku wychowanie fizyczne, zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej na czas.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z powodzeniem rywalizowała w zorganizowanych po raz pierwszy w Lublinie Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej. Studenci i pracownicy uczelni wyższych rywalizowali w kategoriach „na trudność” oraz „na czas”.

Choć specjalnością tarnowian są tzw. „czasówki” to również w pierwszym dniu zmagań pokazali się z dobrej strony. Niespodzianką był awans do finałowej dwunastki najlepszych zawodników wspinających się na trudność Jędrzeja Komosińskiego! Student tarnowskiej PWSZ co prawda prowadzi trening wspinaczkowy o zupełnie innej charakterystyce, ale w finałowym występie zaprezentował się znakomicie zajmując ostatecznie 10. miejsce! Złoty medal zdobył Jędrzej Kowal z Politechniki Wrocławskiej, srebrny Jakub Ginszt reprezentujący UMCS Lublin, brązowy Adam Karpierz z AWF Kraków, a tuz za podium znalazł się dr hab. Krzysztof Sas-Nowosielski, profesor katowickiej AWF. Pozostali tarnowianie zajmowali miejsca dalsze, ale i tak sklasyfikowani zostali na trzech pierwszych miejscach spośród reprezentantów wyższych szkół zawodowych. Marcin Dzieński był 34, Artur Kupiec 57, Krzysztof Łukasiński 144, Wojciech Nowak 148, Barłtomiej Wilk 152, Robert Synowiec 163, Dawid Pabian 167.

Wśród pań triumfowały lublinianki – złoto wywalczyła Małgorzata Rudzińska, srebro Karina Mirosław. Niespodzianką w rywalizacji „na trudność” był brąz sprinterki, tarnowianki Klaudii Buczek. Studentki PWSZ w Tarnowie zajęły następujące pozycje: Jadwiga Klimek była 72, Patrycja Bodnar 86, Ewelina Małek 104, Anita Kotapka 107. Były to najwyższe miejsca wśród studentek reprezentujących wyższe szkoły zawodowe.

W drugim dniu Mistrzostw rywalizowali wspinacze na czas. Tarnowian reprezentowali aktualny Mistrz Polski seniorów we wspinaczce na czas w formacie klasycznym – Jędrzej Komosiński oraz aktualny Mistrz Polski seniorów we wspinaczce na czas w formacie standardu – Marcin Dzieński. Obaj byli wymieniani wśród kandydatów do medali. Niestety Marcin Dzieński pogrzebał swoje szanse w eliminacjach, odpadając w drugim biegu od ściany. Jędrzej Komosiński awansował do finałowej szesnastki z 3. miejsca. W biegu, którego stawką było miejsce w finale pokonał go reprezentant gospodarzy Rafał Hałasa. Jednak w pojedynku z kolejnym lublinianinem Kamilem Gomółką, górą był student tarnowskiej PWSZ i to on stanął na trzecim miejscu podium. Złoto zdobył Jakub Ginszt.

Wśród pań na podium stawały wyłącznie studentki z Lublina. Pierwsza była Aleksandra Rudzińska, druga Karina Mirosław, a trzecia Małgorzata Rudzińska. Tarnowskie akademiczki plasowały się w połowie tabeli wyników: Jadwiga Klimek była 61, Patrycja Bodnar 69. Były to jedyne sklasyfikowane zawodniczki w typie WSZ. Studentki z Leszna i Nysy nie ukończyły dróg. 5. miejsce zajęła absolwentka PWSZ w Tarnowie kierunek wychowanie fizyczne Agnieszka Szepielak (w barwach AWF Kraków).

Ostatecznie panowie zostali sklasyfikowani na 11. miejscu w klasyfikacji drużynowej (najwyższym w historii rywalizacji akademickiej), panie – na 26. W obu przypadkach były to najwyżej klasyfikowane PWSZety. Przypomnijmy, że medal wywalczony przez Jędrzeja w Lublinie to jego piąty medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski i zarazem dwunasty dla tarnowskiej PWSZ.

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content