Barbara Szumlańska ze złotym medalem AMP!

10-12-2020 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Studentka pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji „na czas”.

Barbara Szumlańska była już brązową medalistką AMP, sięgała również po srebrny medal, a w ostatni weekend okazała się najlepsza i zdobyła wymarzone „złoto”. Z dobrej strony w Katowicach pokazali się także inni członkowie ekipy AZS PWSZ – Filip Pociecha i Tomasz Sordyl, którzy w ścisłym finale zajęli odpowiednio szóste i ósme miejsce.

Zawody w stolicy Górnego Śląska odbywały się w trzech konkurencjach, wzięło w nich udział ponad 150 zawodniczek i zawodników z ponad dwudziestu polskich uczelni. Tarnowianie postawili na „czasówki”, w których od lat należą do polskiej, a nawet światowej czołówki. Potwierdziła to Barbara Szumlańska, która w pięknym stylu przeszła eliminacje i ze spokojem mogła oczekiwać na biegi finałowe.

Jechałam na mistrzostwa z myślą o zdobyciu złota, ponieważ tylko takiego medalu brakowało w moim dorobku. Z drugiej strony miałam świadomość tego, że nie jestem optymalnie przygotowana. W tym roku treningi musiałam łączyć bowiem nie tylko z nauką, pisaniem pracy magisterskiej i przygotowaniami do obrony, ale również z pracą zawodową w Szpitalu św. Łukasza – opowiada Akademicka Mistrzyni Polski. – Zaprocentowało jednak doświadczenie pięciu lat startów w zawodach akademickich. To rywalizacja nieprzewidywalna i wymagająca wyjątkowej koncentracji i odporności psychicznej, wygrywają ci, którzy do samego końca są w stanie opanować nerwy. Mi się to udało. Bardzo się cieszę z tytułu mistrzowskiego ponieważ jest to ukoronowanie mojej kariery sportowej w sporcie akademickim – kończy zawodniczka KU AZS PWSZ Tarnów.

Mieliśmy trzy szanse medalowe, ponieważ do finałów awansowali również Filip Pociecha i Tomasz Sordyl. Ostatecznie udało się wywalczyć jeden medal, ale za to ten najcenniejszy – nie kryje dumy Wojciech Nowak, Prezes Klubu Uczelnianego AZS i jednocześnie kierownik sekcji wspinaczki sportowej. – Tegoroczne drogi wymagały precyzyjnej pracy nóg i nie wybaczały błędów technicznych. Aby wygrać należało do samego końca biegać równo i spokojnie. Basi udało się utrzymać koncentrację i wewnętrzny spokój, mimo że bardzo chciała wygrać te Mistrzostwa. Gratuluję zarówno Basi, jak i pozostałym zawodnikom naszej sekcji, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony – kończy Wojciech Nowak.

Warto dodać, że dzięki dobrej postawie ekipy wspinaczy, PWSZ w Tarnowie umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w typie wyższych szkół zawodowych.

PWSZ Tarnów w Katowicach reprezentowali: Mikołaj Kaczecki, Oliwia Maciaszek, Filip Pociecha, Bartosz Polczyk, Tomasz Sordyl, Barbara Szumlańska, Tomasz Urban, Anita Zych. Kierownik reprezentacji: Artur Czapla

Wyniki zawodów na czas

Kobiety
1. Barbara Szumlańska / PWSZ Tarnów
2. Karolina Wojtaszek / Politechnika Gdańska
3. Katarzyna Kwiatkowska / Uniwersytet Łódzki

Mężczyźni
1. Hubert Przytuła /Uniwersytet Warszawski
2. Michał Wojewódzki / Warszawski Uniwersytet Medyczny
3. Jacek Kaczanowski / AGH Kraków
6. Filip Pociecha / PWSZ Tarnów
8. Tomasz Sordyl / PWSZ Tarnów

 

 

Komentarze wyłączone.

Skip to content