Aż osiem medali wspinaczy na AMP i… duży niedosyt

04-08-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Z aż ośmioma medalami wrócili z Lublina, gdzie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej, zawodnicy AZS Akademii Tarnowskiej. Brązowy krążek w klasyfikacji ogólnej w konkurencji „na czas” zdobyła Aleksandra Kałucka. Pozostałe siedem medali podopieczni trenera Marcina Bibro zdobyli w klasyfikacji typów szkół: Aleksandra i Natalia Kałuckie (konkurencja „na czas” – złoto i brąz), Bartłomiej Podlewski (konkurencja „na czas” – złoto, konkurencja „na trudność” – srebro) i Daria Tkacheva (konkurencja „na trudność” – brąz). Do tego doliczyć trzeba dwa medale drużynowe „w typach” – złoty dla Pań i srebrny dla Panów.

Start uważam za średnio udany. To nie był mój dzień, ale to taka konkurencja. Droga była klasyczna, czyli inna, niż ta, na której startujemy w normalnych zawodach. Byłam słabsza od przeciwniczki i przegrałam. Pamiętajmy, że to akademickie zawody, które powinny być luźne, mamy się dobrze w nich bawić. Aby przyjechać do Lublina, poświęciłam swój dzień wolnego. Mimo to, cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych zawodach – mówi Natalia Kałucka.

Na pewno apetyty na medale były większe. Ocenialiśmy, że do finałów zawodów na czas powinny awansować 4 osoby i tyle będzie szans medalowych. Niestety – ubiegłoroczna medalistka Daria, odpadła już w eliminacjach, a Bartek Podlewski w pierwszej rundzie fazy finałowej. Natalia Kałucka przegrała w ćwierćfinale i tylko Ola Kałucka przedarła się do strefy medalowej, ostatecznie zdobywając brąz. Ale taki jest ten sport. Wszyscy wiemy o tym doskonale i cieszymy się z tego medalu – relacjonuje trener, Marcin Bibro.

Na nerwowy przebieg zawodów wpływ miała awaria systemu pomiarowego. – Natalia w jednym ze swoich biegów nacisnęła wyłącznik pomiaru czasu, ale czas się nie zatrzymał, co oznaczało przegraną i eliminację z walki o podium. Na szczęście złożony przez nas protest został uznany, dysponowaliśmy dokumentacją fotograficzną wskazującą jednoznacznie, że Ola nie tylko dotknęła wyłącznika, ale nacisnęła go. Akademii Tarnowskiej przybył kolejny medal AMP w klasyfikacji ogólnej, ale i w klasyfikacji typów uczelni – dodaje trener Bibro.

W zawodach wystartowało ponad 350 zawodniczek i zawodników z prawie 50 uczelni, którzy rywalizowali w boulderingu, na trudność oraz na czas. – Mimo problemów technicznych w Lublinie panowała świetna atmosfera, mieliśmy dużo fajnego wspinania, przywieźliśmy kolejne medale do kolekcji i – mimo lekkiego niedosytu – jestem z tych zawodów zadowolony – podsumował Trener M. Bibro.

AMP we wspinaczce sportowej – Lublin 21-24 marca 2024

Skład: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka, Martyna Scąber, Daria Tkachova, Marcin Bibro, Mateusz Jasiak, Bartłomiej Podlewski, Wojciech Nowak.

Wyniki

klasyfikacja ogólna czas kobiety

1. Agata Lesiewicz UMCS Lublin
2. Bianka Janecka AWF Katowice
3. Aleksandra Kałucka Akademia Tarnowska

klasyfikacja USP czas kobiety

1. Aleksandra Kałucka Akademia Tarnowska
2. Maria Szwed ANS Lublin
3. Natalia Kałucka Akademia Tarnowska

klasyfikacja USP mężczyźni czas

1. Bartłomiej Podlewski Akademia Tarnowska
2. Dawid Mazurek SGGW Warszawa
3. Wojciech Jasiński SGGW Warszawa

klasyfikacja USP trudność kobiety

1. Urszula Dobrzyniecka UE Wrocław
2. Maria Szwed ANS Lublin
3. Daria Tkachova Akademia Tarnowska

klasyfikacja USP trudność mężczyźni

1. Jakub Szota WAT Warszawa
2. Bartłomiej Podlewski AT
3. Maurycy Pałubicki UPr Poznań

klasyfikacja drużynowa USP kobiety

1. Akademia Tarnowska
2. ANS Lublin
3. WSEiT Poznań

klasyfikacja drużynowa USP mężczyźni

1. SGGW Warszawa
2. Akademia Tarnowska
3. SGH Warszawa

fot. archiwum organizatorów (Łukasz Szeląg, Bartłomiej Wójtowicz)

Komentarze wyłączone.

Skip to content