NArodowa Reprezentacja Akademicka – nabór do projektu

10-03-2024 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Minister Nauki ogłosił rozpoczęcie naboru zgłoszeń do kolejnej V edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” – na rok akademicki 2024/2025. Projekt wsparcia procesu kształcenia studentów-sportowców w ramach Narodowej Reprezentacji Akademickiej ma na celu umożliwienie realizowania równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej.

Obejmuje on dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dedykowanych studentom-sportowcom będącym w trakcie kariery sportowej. Program zajęć dydaktycznych realizowany będzie w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku akademickiego, zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta-sportowca.

Do udziału w projekcie uprawnione są uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych, na których studiują studenci – zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci-sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące (spełniający kryteria opisane w dalszej części niniejszego dokumentu), a także studenci sportowcy posiadający klasy sportowe – mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).

Student musi pozostawać czynnym sportowcem i spełniać jedno z poniższych kryteriów:

a) jest medalistą Igrzysk Olimpijskich lub igrzysk europejskich lub mistrzostw świata seniorów lub mistrzostw Europy seniorów w sportach olimpijskich; a w przypadku osób z niepełnosprawnością – medalistą igrzysk paraolimpijskich lub mistrzostw świata lub mistrzostw Europy w sportach paraolimpijskich; w przypadku osób niedosłyszących – medalistą igrzysk głuchych lub mistrzostw świata lub mistrzostw Europy głuchych w sportach objętych programem igrzysk głuchych;
b) znajduje się w grupie szkolenia olimpijskiego A1 i A2;
c) jest medalistą uniwersjad i akademickich mistrzostw świata – z tym, że do ukończenia 30 roku życia;
d) posiada aktualną międzynarodową klasę mistrzowską (MM) – z tym, że do ukończenia 30 roku życia;
e) posiada aktualną klasę mistrzowską (M) – z tym, że do ukończenia 30 roku życia.

W przypadku kryterium wiekowego wsparciem będzie objęty student-sportowiec, który na dzień 1 stycznia roku, w którym uczelnia będzie wnioskować o środki finansowe nie ukończy 30 roku życia.

Zgłoszenia kandydatur do projektu można przesyłać do 7 października (poniedziałek), do godz. 12.00 na adres w_nowak@atar.edu.pl. Więcej informacji o możliwości udziału w projekcie można uzyskać pod numerem telefonu 14 63 16 602.