Wyniki AMT we wspinaczce na trudność o Puchar PGNiG Obrót Detaliczny

01-21-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Już po raz piąty Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie zorganizował zawody wspinaczkowe w randze Akademickich Mistrzostw Tarnowa o Puchar PGNiG Obrót Detaliczny. Jednak po raz pierwszy zostały one przeprowadzone w formule „na trudność”. Tarnowska PWSZ do tej pory stawiała na popularne „czasówki”, przecież studentami Uczelni są Jędrzej Komosiński trzykrotny Mistrz Polski seniorów i pięciokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski, Marcin Dzieński Wicemistrz Europy oraz aktualny Mistrz Polski seniorów, a od tego roku akademickiego również Klaudia Buczek Wicemistrzyni Europy seniorów oraz Mistrzyni Polski seniorów.

Galeria zdjęć z eliminacji >>>

Galeria zdjęć z finałów >>>

Organizatorzy Mistrzostw zdecydowali się jednak wykorzystać potencjał, który drzemie w sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i zorganizować zawody w formule „na trudność”, które stanowiły element obchodów 15-lecia Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie

Eksperyment należy uznać za udany. Zawody zgromadziły najwyższą, w historii wspinaczkowej rywalizacji tarnowskich studentów, frekwencję startową. Zgłosiło się do nich łącznie 23 osoby.

Eliminacje, przeprowadzone w formule flash z górną asekuracją, pozwoliły wyłonić finalistów, którzy mieli wspinać się na drogach ułożonych przez Jędrzeja Komosińskiego. O ile w finale kobiet trudność drogi okazała się trafiona „w punkt” (jeden top), o tyle w finale mężczyzn, miejsce ze strukturą, które miało jedynie przesiać zawodników w drodze do topu, okazało się kluczową trudnością. Zrzuciło wszystkich finalistów, z wyjątkiem Marcina Dzieńskiego, który przedarł się przez strukturę i odpadł dopiero dwa ruchy przed topem.

Ostatecznie puchary PGNiG Obrót Detaliczny dla najlepszych zawodników zdobyli Jadwiga Klimek i Marcin Dzieński. Wśród kobiet druga była Patrycja Bodnar. Wśród mężczyzn drugą pozycję zajął Marek Wójcik, trzecią Adam Pieprzycki.

Sponsorem nagród dla uczestników i fundatorem pucharów dla najlepszych zawodników Mistrzostw było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny.

Wyniki końcowe Mistrzostw (PDF) >>>