Wspinacze walczyli o Puchar Rektora » KU AZS Akademia Tarnowska

Wspinacze walczyli o Puchar Rektora

05-25-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Już po raz szósty tarnowscy studenci mogli rywalizować o tytuł najlepszego wspinacza. Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce na trudność rozegrano na sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a o Puchar Rektora tarnowskiej PWSZ rywalizowali wyłącznie studenci i pracownicy tej uczelni.

ByÅ‚a to już szósta edycja zawodów, lecz na trudność – dopiero druga. Organizatorzy nieco zmodyfikowali, w stosunku do poprzednich Mistrzostw, zasady rywalizacji. Zastosowali skróconÄ… formuÅ‚Ä™ AMP czyli start na drodze Å‚atwej i trudnej, bez rozgrywania finaÅ‚u. Na starcie stanęło Å‚Ä…cznie 18 osób, w tym cztery panie. SkÅ‚ad nieco mniej liczny niż w poprzedniej edycji, za to jeszcze mocniejszy. Na listach startowych mogliÅ›my bowiem odnaleźć nazwiska m.in. Klaudii Buczek, Barbary SzumlaÅ„skiej, Adama Pieprzyckiego, Marka Wójcika i Marcina DzieÅ„skiego. Rywalizacja zapowiadaÅ‚a siÄ™ wiÄ™c bardzo ciekawie.

Galeria zdjęć z zawodów >>>

Założono, że o miejscach na podium będzie decydować wynik uzyskany na drogach trudnych, i mimo, ze zarówno wśród pań jak i panów odnotowano po dwa topy, to w opinii zawodników, układający drogi Jędrzej Komosiński bardzo dobrze wywiązał się z niełatwego zadania pogodzenia zróżnicowanego poziomu sportowego startujących i zapewnienia wszystkim dobrej zabawy.

Ostatecznie Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie z rąk JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski odebrała Klaudia Buczek, druga była Barbara Szumlańska, trzecia Jadwiga Klimek. Wśród panów najlepszy okazał się Marek Wójcik, a na miejscu drugim uplasował się Adam Pieprzycki. Walka o medal brązowy była niezwykle zacięta i rozegrała się miedzy Marcinem Dzieńskim, Franciszkiem Badowskim i Michałem Duszyńskim. Ostatecznie o jeden punkt lepszy był Marcin i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Wojciech Nowak/AZS PWSZ Tarnów, organizator zawodów: dużo emocji, ciekawe wspinanie i dobra zabawa tak można podsumować tegoroczne zawody. Zmodyfikowaliśmy po raz kolejny formułę zawodów szukając kompromisu między zróżnicowanym poziomem sportowym i pozytywną atmosferą. Najlepsza do osiągnięcia tego celu okazała się formuła ampowska. Ze względów organizacyjnych zrezygnowaliśmy z rozgrywania w tym roku finału, ale niewykluczone, że w kolejnej edycji wrócimy do tego pomysłu.

Akademickie Mistrzostwa Tarnowa we wspinaczce na trudność
o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie