Piłkarze ręczni dziesiątą drużyną w kraju

06-06-2016 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajęła dobre, dziesiąte miejsce w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli prawo gry w finale krajowym w półfinale strefy C rozegranym w Kielcach.

Mgr Przemysław Markowicz, trener, po Mistrzostwach powiedział: „…osiągnięty przez drużynę wynik nie jest do końca satysfakcjonujący, można było awansować nawet do najlepszej ósemki – wygrywając lub remisując mecz z Politechniką Gdańską, który przegraliśmy jedną bramką, po bardzo wyrównanym spotkaniu. Niestety, mecz ten kosztował zespół wiele sił i zdrowia, którego zabrakło w dalszych spotkaniach. Impreza, jaką są finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn, to turniej, na którym rozgrywa się dwa mecze na najwyższych obrotach dziennie. Jeżeli nie ma się szerokiej ławki, nie ma co marzyć o końcowym sukcesie. Niemniej jednak, chciałem podziękować wszystkim moim zawodnikom za walkę oraz za zdrowie pozostawione na katowickim parkiecie. Chciałem również pogratulować całej drużynie awansu i gry w finale Akademickich Mistrzostw Polski po raz siódmy. Jak na razie w naszym Klubie Uczelnianym AZS tylko drużynie piłkarzy ręcznych udało się awansować siedem razy do ścisłej, finałowej szesnastki AMP. Bądź co bądź, powtórzyliśmy sukces sprzed roku i sprzed dwóch lat, a to jest bardzo duży wyczyn. Turniej pokazał, że jesteśmy drużyną, która łatwo się nie poddaje. Na koniec chciałbym życzyć moim zawodnikom udanej sesji egzaminacyjnej…”.

Galeria zdjęć z Mistrzostw >>>

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju finałowego) – bramkarze: Mateusz Bednarek, Piotr Sądowicz, zawodnicy z pola: Łukasz Nowak (13), Przemysław Zając (4), Artur Waligóra (3), Radosław Sroka (11), Albert Sanek (23), Emilian Jewuła (19), Miłosz Gabiga (13), Michał Niemiec (14), Szymon Bielamowicz (17), Andrzej Ogonowski (3), Grzegorz Kuleński (-), Tomasz Wolak (-).

Wyniki poszczególnych meczów w I fazie grupowej:

1. Politechnika Świętokrzyska Kielce – PWSZ Tarnów 25 : 33
Bramki zdobywali: Łukasz Nowak – 7, Przemysław Zając – 2, Artur Waligóra – 2, Radosław Sroka – 1, Albert Sanek – 8, Emilian Jewuła – 4, Miłosz Gabiga – 4, Michał Niemiec – 2, Szymon Bielamowicz – 3.

2. PWSZ Tarnów – Politechnika Gdańska 21 : 22
Bramki zdobywali: Łukasz Nowak – 6, Przemysław Zając – 1, Albert Sanek – 7, Emilian Jewuła – 3, Miłosz Gabiga – 4.

3. ALK Warszawa – PWSZ Tarnów 26 : 17
Bramki zdobywali: Ogonowski Andrzej – 1, Przemysław Zając – 1, Radosław Sroka – 2, Albert Sanek – 1, Emilian Jewuła – 6, Miłosz Gabiga – 1, Michał Niemiec – 4, Szymon Bielamowicz – 1.

Wyniki poszczególnych meczów w II fazie mistrzostw:

4. PWSZ Tarnów – Politechnika Łódzka 25 : 24
Bramki zdobywali: Ogonowski Andrzej – 1, Radosław Sroka – 4, Albert Sanek – 3, Emilian Jewuła – 2, Miłosz Gabiga – 2, Michał Niemiec – 6, Szymon Bielamowicz – 7.

5. Politechnika Opolska – PWSZ Tarnów 29 : 24
Bramki zdobywali: Waligóra Artur – 1, Ogonowski Andrzej – 1, Radosław Sroka – 4, Albert Sanek – 4, Emilian Jewuła – 4, Miłosz Gabiga – 2, Michał Niemiec – 2, Szymon Bielamowicz – 6.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn:

I.Uniwersytet Rzeszowski
II.Akademia Wychowania Fizycznego Katowice