Panie lepsze w pucharowych zmaganiach » KU AZS Akademia Tarnowska

Panie lepsze w pucharowych zmaganiach

08-29-2017 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

KoÅ„cówka wakacji to intensywny okres startowy dla wspinaczy na czas. O punkty Pucharu Åšwiata walczyli we wÅ‚oskim Arco seniorzy, natomiast austriackie Imst byÅ‚o miejscem rywalizacji juniorów, którzy startowali w kolejnej edycji Pucharu Europy. Z zagranicznych startów najbardziej zadowolone byÅ‚y panie. Aleksandra KaÅ‚ucka, juniorka AZS PWSZ Tarnów zajęła trzecie miejsce w Pucharze Europy, jej starsza koleżanka klubowa Anna Brożek startujÄ…ca w Pucharze Åšwiata – byÅ‚a gorsza tylko o jednÄ… pozycjÄ™.

We włoskim Arco o punkty Pucharu Świata seniorów rywalizowała czwórka zawodników pochodzących z Tarnowa. Oprócz najwyżej sklasyfikowanej w zawodach Anny Brożek, na listach startowych odnaleźć można było Klaudię Buczek i Marcina Dzieńskiego (oboje AZS PWSZ Tarnów) oraz Edytę Ropek (Sportiva Tarnów).

W eliminacjach, najszybsza z trójki naszych pań okazała się Anna Brożek, której wynik 8.42s dał szóste miejsce. Edyta Ropek z czasem 8.69s sklasyfikowana została na dziesiątej pozycji, a Klaudia Buczek zakwalifikowała się do 1/8 finału z dwunastym rezultatem (8.84s).

Wśród panów, na dobrym, piątym miejscu eliminacje zakończył Marcin Dzieński (6.03s). Niestety, fazę pucharową zakończył już w pierwszym biegu, a uzyskany przez niego rezultat pozwolił mu zająć dopiero 14. miejsce.

Panie zaprezentowały się lepiej. Wszystkie awansowały do pierwszej ósemki. Najlepszą formą tego dnia dysponowała jednak Anna Brożek, która walkę o medal przegrała w tzw. małym finale z Rosjanką, Anną Tsyganową. Edyta Ropek została sklasyfikowana na siódmej pozycji, a Klaudia Buczek na ósmej.

W Pucharze Europy juniorów wystartowali wspomniana wcześniej Aleksandra Kałucka, a także Natalia Kałucka i Konrad Gruszka (oboje AZS PWSZ Tarnów) oraz Bartłomiej Podlewski (Sportiva Tarnów). Ola w eliminacjach zajęła drugie miejsce (8.73s), przegrywając tylko ze swoją siostrą Natalią (8.70s). Zawody zakończyła na trzeciej pozycji, w biegu o miejsce na najniższym stopniu podium pokonując Francuzkę, Lucile Saurel. Natalia Kałucka odpadła w ćwierćfinale, kończąc rywalizację na ósmym miejscu.

Żadnemu z juniorów nie udało się awansować do czołowej ósemki, choć byli tego bliscy. Konrad Gruszka z wynikiem 8.53s uplasował się na dziewiątym miejscu, a tuż za jego plecami sklasyfikowany został Bartłomiej Podlewski z czasem 8.61 s.