Jubileusz 15-lecia Klubu Uczelnianego AZS

01-13-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Uroczyste posiedzenie Zarządu Klubu, zorganizowane 28 listopada 2014 r., stanowiło główny punkt obchodów Jubileuszu 15-lecia Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Program obchodów Jubileuszu był bogaty i obfitował w liczne imprezy sportowe.

Galeria zdjęć autorstwa Pawła Topolskiego >>>

Jubileusz został oficjalnie rozpoczęty 24 listopada meczem siatkówki kobiet pomiędzy AZS PWSZ Tarnów i AZS Krakowskiej Akademii. Cały dzień został jednak zdominowany przez przedstawicieli sportów walki, którzy zakończyli go późnym wieczorem II międzyklubowymi sparingami na zasadach submission fighting. 25 listopada odbyły się w godzinach popołudniowych finały Akademickich Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce sportowej o Puchar PGNiG Obrót Detaliczny. Z kolei 26 listopada w południe uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w halowych zawodach lekkoatletycznych, a wieczorem studenci i pracownicy PWSZ w Tarnowie walczyli o medale I Mistrzostw Uczelni w ergometrze wioślarskim. Dzień zakończył się Jubileuszowym Turniejem Piłki Ręcznej. W wydarzenia obfitował również 28 listopada – ostatni dzień jubileuszowego tygodnia. Odbyły się wtedy Otwarte Mistrzostwa PWSZ w Tarnowie w pływaniu, Jubileuszowy Turniej Futsalu oraz towarzyszki mecz piłki siatkowej pomiędzy pracownikami PWSZ w Tarnowie i pracownikami AGH w Krakowie.

Głównym punktem obchodów Jubileuszu było jednak uroczyste posiedzenie Zarządu Klubu z udziałem zaproszonych gości – przedstawicieli władz samorządowych, lokalnych instytucji i firm, trenerów oraz absolwentów i studentów tarnowskiej PWSZ – byłych i obecnych zawodników Klubu.

Uroczyste posiedzenie otworzył Prezes Klubu Jan Salamon, który powitał wszystkich obecnych oraz w krótkim wystąpieniu podsumował 15 lat działalności Klubu. Po wystąpieniu Prezesa oraz wystąpieniach zaproszonych Gości, przedstawiciel Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego Marek Szlachta wręczył srebrne odznaki AZS, które Zarząd Główny przyznał Prezesowi Janowi Salamonowi, Wiceprezesowi Przemysławowi Markowiczowi, Sekretarzowi Wojciechowi Nowakowi, Członkowi Zarządu Kazimierzowi Mrozowi oraz Jędrzej Komosiński.

Następnie Prezes Klubu Jan Salamon wręczył pamiątkowe tabliczki upamiętniające działalność na rzecz rozwoju sportu akademickiego. Otrzymali je prof. dr hab. Adam Juszkiewicz, pierwszy rektor tarnowskiej PWSZ, prof. dr hab. Stanisław Komornicki obecny rektor Uczelni, a także firmy i instytucje współpracujące z Klubem od lat: Gmina Miasta Tarnowa, sponsor Klubu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, partner sekcji lekkiej atletyki Grupa Azoty, Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie oraz Firma Reklamowa Redruk.

Posiedzenie było również okazją do wręczenia przez prof. dr. hab. Stanisława Komornickiego podziękowań dla działaczy Klubu oraz trenerów i instruktorów przygotowujących studentów do rywalizacji sportowej. Otrzymali je Marta Wantuch skarbnik, a także Jan Salamon, Janusz Stawarz, Krzysztof Tomalski, Stanisław Derus, Krzysztof Sieniawski, Robert Wardzała, Ryszard Mróz, Stanisław Majorek, Małgorzata Klich, Marcin Bibro, Wojciech Nowak, Przemysław Markowicz, Adam Kieroński, Piotr Kuczek.

Następnie Wiceprezes Klubu Katarzyna Walkowicz przedstawiła nominacje do plebiscytu Konkursu na sportowca 15-lecia Klubu. Kapituła Konkursu w składzie: Katarzyna Walkowicz, Magdalena Zambrowska, Stanisław Derus, Jan Salamon, Janusz Stawarz, Kazimierz Mróz oraz Przewodniczący Józef Węglarz uznała, że sportowcem 15-lecia został Jędrzej Komosiński, wspinacz, wielokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski seniorów, członek kadry narodowej, uczestnik finałów Mistrzstw Europy i Świata we wspinaczce na czas. Wyróżnienia otrzymali Magdalena Zambrowska (lekka atletyka), Małgorzata Łaczek-Wójtowicz (piłka siatkowa), Kamil Wilk (futsal), Anita Ziemba (pływanie) oraz Robert Wardzała (judo). Wyróżnienie specjalne otrzymał Michał Derus, lekkoatleta, Mistrz Świata i Europy osób niepełnoprawnych. Laureatami Konkursu zostali również Katarzyna Kupiec (judo), Daniel Dębosz (koszykówka), Magdalena Kuliś (piłka ręczna), Bartłomiej Siedlik (piłka ręczna), Katarzyna Kawa (piłka ręczna), Adrian Szatan (piłka siatkowa), Mateusz Czernecki (pływanie), Klaudia Buczek (wspinaczka).

Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali ciekawego wykładu Przemysława Markowicza „Historia KU AZS PWSZ w Tarnowie 1999 – 2015”.