I rzut MLA w judo

12-21-2010 przez admin Zostaw odpowiedź »

W  dniu  11  grudnia  2010  na  tatami  krakowskiej Wisły został rozegrany I rzut Małopolskiej Ligi Akademickiej w judo. W imprezie tej wzięło udział  około  60  zawodników  z  8  uczelni  naszego  regionu. KU AZS PWSZ Tarnów reprezentowali, w wadze -66 kg student I roku fizjoterapii PWSZ Piotr Myśliwiec, oraz w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej -81 kg student I roku administracji publicznej Arkadiusz Michalik.

Zawodnicy na co dzień trenują w Klubie Sportowym „Błękitni” Tarnów, pod bacznym okiem trenerów Krzysztofa Sieniawskiego i Roberta Wardzały.

Świetnie na tej imprezie spisał się walczący w jednej z najniższych kategorii wagowych Piotr Myśliwiec. W fazie grupowej pomimo porażki w pierwszej walce z Wojciechem Bugajskim (Akademia Górniczo Hutnicza), wygrał swoje kolejne dwa pojedynki przed czasem z reprezentantem Politechniki Krakowskiej Markiem Gieroniem oraz Piotrem Draga (Uniwersytet Jagieloński). W walce półfinałowej w szybki sposób rozprawił się z Sebastianem Cieślikiem (Akademia Wychowania Fizycznego). W finale Piotr musiał kolejny raz tego dnia uznać wyższość Wojciecha Bugajskiego, tym samym klasyfikując się na II stopniu podium.

Wspomniany wcześniej Arkadiusz Michalik przegrał obie walki eliminacyjne, kolejno z Pawłem Badochą (Akademia Górniczo Hutnicza) oraz Bartoszem Limanówką (Akademia Wychowania Fizycznego) tym samym odpadając z turnieju.

Trener Robert Wardzała: Piotrek wszystkie swoje zwycięskie walki rozstrzygał bardzo szybko. Niestety w sobotę Wojtek Bugajski okazał się poza jego zasięgiem, choć w pierwszym ich starciu po wykonaniu efektownego rzutu morote seoi nage, moim zdaniem sędzia powinien zakończyć walkę przed czasem na korzyść Piotrka. Taki jest sport i trzeba walczyć od początku do końca, nie zostawiając spraw w rękach sędziów. W walce finałowej bezapelacyjnie lepszy okazał się Bugajski a Piotrek musiał zadowolić się drugą lokatą. Arek trzy miesiące temu rozpoczął treningi po pięcioletniej przerwie. Mimo dwóch przegranych, szczególnie w swojej drugiej walce przeciwko Bartkowi Limanówce z AWF-u dał kibicom dużo emocji i przekroju walki judo w każdej płaszczyźnie. Trening czyni mistrza i jestem tego pewien że na drugim rzucie MLA pokażemy się z jeszcze lepszej strony. Tym bardziej że naszym celem jest przygotowanie do Akademickich Mistrzostw Polski w judo, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku. Należy również dodać że w ostatni weekend na matach w Bytomi, ubiegłotygodniowy brązowy medalista Pucharu Polski w ADCC( Submission Fighting), student I roku fizjoterapii Piotr Karciński wziął udział w IX Międzynarodowym Turnieju MMA Hadaka Waza. Na dwudziestu jeden zawodników zweryfikowanych w wadze-81kg kategorii seniorów dywizji grappling, Piotrek wygrał trzy pojedynki, przegrywając dwa i tym samym kończąc zawody tuż za podium. Biorąc pod uwagę jego ubiegłotygodniowy sukces można czuć niedosyt, ale trzeba pamiętać że Piotr jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem a musiał on rywalizować z doświadczonymi seniorami. Myślę że to kwestia czasu kiedy „Karcin” dołączy do seniorskiej czołówki, tym bardziej że jest to zmotywowany i ambitny zawodnik.