Dominacja akademików w Pucharze Polski

03-06-2020 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

W otwierających ten sezon zawodach Pucharu Polski seniorów i młodzieżowców we wspinaczce sportowej na czas, tarnowscy akademicy nie byli zbyt gościnni. Na ścianie wspinaczkowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej triumfowali wyłącznie zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Marcin Dzieński, za nim uplasowali się Mikołaj Wróblewski i Konrad Gruszka.

Podobnie wyglądało podium seniorek. Najlepsza okazała się Aleksandra Kałucka, drugie miejsce zajęła Natalia Kałucka, a trzecie Anna Brożek (cała „szóstka” to zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów).

Nasi wspinacze triumfowali również w zmaganiach młodzieżowców. W tej kategorii wiekowej ponownie najlepsza okazała się Aleksandra Kałucka, drugie miejsce zajęła Natalia Kałucka, a trzecie Agata Lesiewicz ze Skarpy Lublin.

Wśród młodzieżowców pierwsze miejsce zajął Konrad Gruszka, który wyprzedził Bartłomieja Podlewskiego (Sportiva Tarnów) i Jakuba Ziętka (KW Bielsko-Biała).