Biegali w poziomie i pionie » KU AZS Akademia Tarnowska

Biegali w poziomie i pionie

10-12-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Obfity w sportowe sukcesy był dla tarnowskich akademików pierwszy weekend października. Lekkoatleci wzięli udział w II Mościckim Biegu, a wspinacze rywalizowali o punkty ostatniej edycji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas.

W II Mościckim Biegu o Puchar Zarządu Grupy Azoty wystartowała spora grupa zawodników Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów. Na dystansie 3,3 km wśród pań triumfowała Monika Smutek, studentka studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Tuż za nią finiszowała Weronika Brachucy, licealistka trenująca na co dzień w AZS PWSZ Tarnów. Wśród mężczyzn, na tym samym dystansie, trzecią pozycję zajął Michał Opocki. Z kolei na dystansie 10 km, w kategorii kobiecej najszybsza była Dominika Gąsiorowska.

Weekend byÅ‚ pracowity również dla wspinaczy na czas. W zorganizowanych w Toruniu zawodach z cyklu Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, na podium stawaÅ‚y studentki PaÅ„stwowej Wyższej SzkoÅ‚y Zawodowej w Tarnowie startujÄ…ce w barwach Klubu Uczelnianego AZS. Srebro zdobyÅ‚a Klaudia Buczek, studentka wychowania fizycznego, a brÄ…z Anna Brożek, studentka I roku romanistyki. W zawodach triumfowaÅ‚a Aleksandra RudziÅ„ska z Lublina. Zawody te byÅ‚y ostatnimi z cyklu pucharowego. W klasyfikacji koÅ„cowej Pucharu Polski we wspinaczce na czas 2015 triumfowaÅ‚a Alekandra RudziÅ„ska, druga byÅ‚a Klaudia Buczek, a czwarta Anna Brożek. WÅ›ród panów, na drugiej pozycji w klasyfikacji koÅ„cowej Pucharu Polski zostaÅ‚ sklasyfikowany kolejny zawodnik AZS PWSZ Tarnów – Marcin DzieÅ„ski, student wychowania fizycznego, aktualny Akademicki Mistrz Europy we wspinaczce na czas. Niestety, toruÅ„skie zawody nie może on uznać za udane – wyraźnie sÅ‚absza forma, spowodowana kÅ‚opotami zdrowotnymi, pozwoliÅ‚a mu zająć dopiero czwarte miejsce.