Biegali w poziomie i pionie

10-12-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Obfity w sportowe sukcesy był dla tarnowskich akademików pierwszy weekend października. Lekkoatleci wzięli udział w II Mościckim Biegu, a wspinacze rywalizowali o punkty ostatniej edycji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas.

W II Mościckim Biegu o Puchar Zarządu Grupy Azoty wystartowała spora grupa zawodników Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów. Na dystansie 3,3 km wśród pań triumfowała Monika Smutek, studentka studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo. Tuż za nią finiszowała Weronika Brachucy, licealistka trenująca na co dzień w AZS PWSZ Tarnów. Wśród mężczyzn, na tym samym dystansie, trzecią pozycję zajął Michał Opocki. Z kolei na dystansie 10 km, w kategorii kobiecej najszybsza była Dominika Gąsiorowska.

Weekend był pracowity również dla wspinaczy na czas. W zorganizowanych w Toruniu zawodach z cyklu Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas, na podium stawały studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie startujące w barwach Klubu Uczelnianego AZS. Srebro zdobyła Klaudia Buczek, studentka wychowania fizycznego, a brąz Anna Brożek, studentka I roku romanistyki. W zawodach triumfowała Aleksandra Rudzińska z Lublina. Zawody te były ostatnimi z cyklu pucharowego. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski we wspinaczce na czas 2015 triumfowała Alekandra Rudzińska, druga była Klaudia Buczek, a czwarta Anna Brożek. Wśród panów, na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski został sklasyfikowany kolejny zawodnik AZS PWSZ Tarnów – Marcin Dzieński, student wychowania fizycznego, aktualny Akademicki Mistrz Europy we wspinaczce na czas. Niestety, toruńskie zawody nie może on uznać za udane – wyraźnie słabsza forma, spowodowana kłopotami zdrowotnymi, pozwoliła mu zająć dopiero czwarte miejsce.