ZwyciÄ™stwa siatkarzy i siatkarek PWSZ dajÄ…ce awans do play-off » KU AZS Akademia Tarnowska

Zwycięstwa siatkarzy i siatkarek PWSZ dające awans do play-off

12-21-2010 przez admin Zostaw odpowiedź »

W minionym tygodniu kolejne spotkania w Małopolskiej Lidze Siatkówki rozegrali siatkarze i siatkarki AZS PWSZ Tarnów. Dziewczęta, które już wcześniej wywalczyły sobie awans do fazy play-off, w ostatnim spotkaniu grupowym zmierzyły się na wyjeździe z Politechniką Krakowską. Zwycięstwo dawało tarnowiankom drugie miejsce w grupie i w efekcie łatwiejszego rywala w pierwszej rundzie kolejnej fazy rozgrywek. Podopieczne trenera Jana Salamona stanęły na wysokości zadania i pewnie pokonały rywalki 2:0 w obu setach wygrywając do 16 punktów. Tym samym w play-off rywalkami PWSZ Tarnów będą zawodniczki Akademii Krakowskiej i zwycięstwo w tym pojedynku da naszym zawodniczkom awans do turnieju strefowego.

Trudniejszą sytuację przed ostatnimi meczami grupowymi mieli studenci PWSZ Tarnów. Aby w ogóle awansować do dalszej fazy rozgrywek musieli zwyciężyć chociaż jedno z pozostałych dwóch spotkań. Zadanie to wykonali już w pojedynku z Uniwersytetem Pedagogicznym. Po ciekawym i wyrównanym spotkaniu, w którym losy setów ważyły się do samego końca lepsi okazali się zawodnicy PWSZ Tarnów, którzy pierwszą partię wygrali do 22, a drugą do 23. Dzięki tej wygranej, niezależnie od wyniku poniedziałkowego meczu z WSZiB Kraków tarnowianie zajmą trzecie miejsce w grupie i w kolejnej fazie rywalizować będą z AZS UJ Kraków, z którym o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Kobiety:
Politechnika Krakowska – PWSZ Tarnów 0:2 (16:25, 16:25)

Mężczyźni:
PWSZ Tarnów – Uniwersytet Pedagogiczny Kraków 2:0 (25:22, 25:23)

sportowytarnow.pl