Srebro w klasyfikacji końcowej AMP

11-09-2015 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Po rocznej przerwie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wróciła na podium Akademickich Mistrzostw Polski, po raz pierwszy w historii tarnowscy akademicy zajęli 2. miejsce w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych zdobywając 841,5 p. Tarnowskich żaków wyprzedziła jedynie PWSZ z Leszna (1077,5 p.), na miejscu trzecim uplasowała się uczelnia z Nysy (832,5 p.). Sklasyfikowano łącznie 31 szkół w tym typie. W klasyfikacji generalnej tarnowska PWSZ na 156 szkół wyższych biorących udział w rywalizacji sportowej, zajęła miejsce 38. co również jest wynikiem najlepszym w historii dotychczasowych startów.

Puchar i medal za zajęcie drugiego miejsca na podium w klasyfikacji końcowej wyższych szkól zawodowych w ramach rywalizacji sportowej Akademickich Mistrzostw Polski 2014/2015 odebrali podczas Gali sportu Akademickiego zorganizowanej 23 października 2015 r. w Łodzi, przedstawiciele Klubu z rąk m.in. Prezesa AZS Senatora RP prof. Marka Rockiego.

Wypowiedź Prezesa Klubu Jana Salamona (mp3)

Nagrodę dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie otrzymaną w Łodzi, na ręce JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski, prof. PWSZ oraz Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr Małgorzaty Martowicz i Prorektor ds. współpracy i rozwoju dr Małgorzaty Kołpy przekazali Prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie Jan Salamon, Wiceprezes ds. organizacyjnych Przemysław Markowicz oraz Sekretarz Klubu Wojciech Nowak w dniu 3 listopada 2015 r.

Tarnowscy studenci wystartowali łącznie w 23 konkurencjach. Co ciekawe tarnowianie zdobyli średnio, w przeliczeniu na jedną konkurencję, 36,5 p. Ich rywale z Leszna zdobyli ich 33,6 (start w 32 konkurencjach), a żacy z Nysy 36,1 p (23 konkurencje).

Największym sukcesem tarnowskich akademików, trenujących na co dzień w sekcjach sportowych AZS PWSZ Tarnów, był z pewnością srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski zdobyty przez Marcina Dzieńskiego we wspinaczce sportowej na czas. Medale w klasyfikacji typów uczelni zdobyli również biegacze przełajowi, lekkoatleci i siatkarki. Największą zdobyczą punktową mogą poszczycić się piłkarze ręczni – zdobyli 59 punktów, jednocześnie zapewniając Uczelni miejsce na drugim stopniu podium AMP w klasyfikacji końcowej!