Siatkarki w finałach Akademickich Mistrzostw Małopolski

01-03-2014 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Siatkarki AZS PWSZ w Tarnowie na pierwszym miejscu w tabeli grupy B ukończyły rozgrywki rundy zasadniczej Akademickich Mistrzostw Małopolski. W czterech rozegranych spotkaniach zdobyły 8 punktów i nie straciły żadnego seta.

W grupie B oprócz tarnowianek znalazły się drużyny AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, AZS Collegium Medicum UJ, AZS Uniwersytetu Pedagogicznego i AZS Krakowskiej Akademii. Studentki tarnowskiej PWSZ rozpoczęły tegoroczne zmagania od wygranej we własnej hali 0:2 z drużyną AZS UP, następnie w meczach wyjazdowych pokonały drużyny AZS CM UJ i AZS Krakowskiej Akademii, a zespół AZS UJ pokonały w spotkaniu w Tarnowie.

W meczu półfinałowym rundy play-off spotkają się z drugim zespołem grupy „A” czyli drużyną AZS AWF Kraków. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym tarnowianki również trafiły na studentki AWF i sprawiły największą niespodziankę rozgrywek, pokonując je w setach 2:1. Jak będzie w tegorocznej edycji? Przekonamy się już niedługo.

Wspomnieć należy również, że zawodniczki AZS PWSZ Tarnów zajmując w rozgrywkach środowiskowych miejsce w pierwszej czwórce uzyskały już prawo startu w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet.

Galeria z meczu AZS PWSZ Tarnów – AZS UP Kraków >>>

Partner Mistrzostw