Dwa mistrzowskie medale Mateusza Różańskiego

02-22-2019 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Mateusz Różański, student I roku kierunku wychowanie fizyczne i zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów potwierdził dobre przygotowanie do sezonu halowego. Lekkoatleta, trenujący pod okiem Jarosława Wałaszka nie obronił co prawda tytułu mistrza Polski, ale skokiem na odległość 7,77m zapewnił sobie srebrny medal i tytuł halowego wicemistrza Polski seniorów w skoku w dal.

Gotowość walki o medal Mateusz zgłosił już tydzień przez Mistrzostwami Polski osiągając na mityngu lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim odległość 7,79m i tym samym ustanawiając swój nowy rekord życiowy w hali.

W zawodach mistrzowskich zorganizowanych w Toruniu tarnowski akademik nie sprostał jedynie Tomaszowi Jaszczukowi, który już w pierwszej serii uzyskał 7.93 cm walcząc o osiągnięcie minimum na halowe mistrzostwa Europy. O wysokim poziomie zmagań w Grodzie Kopernika może świadczyć fakt, że trzeci na podium Piotr Tarkowski skoczył tylko cztery centymetry bliżej niż student tarnowskiej PWSZ.

Wspomnieć należy również, że w klasyfikacji młodzieżowców Mateusz Różański uzyskał tytuł młodzieżowego mistrza Polski 2019 w skoku w dal.

Wyjazd Mateusza na halowe Mistrzostwa Polski wspierała Gmina Miasta Tarnowa, partner sekcji lekkiej atletyki Grupa Azoty oraz tarnowska PWSZ.