AZS PWSZ Tarnów w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu – Półfinał C

01-13-2011 przez admin Zostaw odpowiedź »

Tarnowscy akademicy już w najbliższy weekend rozegrają spotkania o wejście do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera mgr Krzysztofa Tomalskiego w eliminacjach do AMP trafili do grupy A, gdzie zmierzyli się z zespołami: AZS Uniwersytet Pedagogiczny, AZS Uniwersytet Ekonomiczny oraz AZS Politechnika Krakowska. W pierwszym spotkaniu z AZS UP padł wynik remisowy 1-1, a dla PWSZ bramkę zdobył Damian Świątek. W kolejny spotkaniu z AZS UEK. Po ostatnim gwizdku sędziego z wyniku cieszyli się „krakowianie” rozbijając tarnowskich studentów aż 1-6. Honorowe trafienie uzyskał Dominik Cabała. W meczu o być albo nie być tarnowski zespół wygrał z Politechnika Krakowską 8-6 i tym samym zajmując drugie miejsce w grupie ( awans dzięki lepszemu stosunkowi bramek), awansowali do finałowych rozgrywek MLA. Strzelcami bramek w spotkaniu byli: Dominik Cabała x2, Mateusz Soja x2, Kamil Wilk x2, Damian Świątek oraz Mateusz Groński. W fazie finałowej tarnowianom przyszło się zmierzyć z ekipami AZS AWF Kraków, AZS Krakowska Akademia, AZS PWSZ Nowy Sącz, AZS Uniwersytet Pedagogiczny oraz AZS CM – UJ. Spotkanie z AZS UP zostało zaliczone z rozgrywek eliminacyjnych. Wyniki turnieju finałowego MLA w Krakowie:
AZS PWSZ Tarnów 1-1 AZS UP
AZS AWF Kraków 4–1 AZS PWSZ Tarnów
AZS CM – UJ 1-6 AZS PWSZ Tarnów
AZS PWSZ Tarnów 8-4 AZS KA
AZS PWSZ Tarnów 2-2 AZS PWSZ Nowy Sącz

Tym samym studenci z Tarnowa zajęli 2 miejsce i awansowali do strefy półfinału Akademicki Mistrzostw Polski. W dniach 14-16 styczeń 2011r. na obiektach K.S. Bronowianka oraz C.R. Come-Come Zone, PWSZ Tarnów zmierzy się z zespołami AZS Krakowska Akademia, AZS Politechnika Lubelska oraz WSLiZ Rzeszów.
Więcej na stronie AZSu – zapraszamy