Akademicy podsumowali udany sezon sportowy

06-11-2018 przez Sekretarz AZS Zostaw odpowiedź »

Klub Uczelniany AZS PWSZ w Tarnowie podsumował osiągnięcia sportowe studentów w kończącym się roku akademickim. W trakcie uroczystego posiedzenia Zarządu Klubu, studenci reprezentujący tarnowską PWSZ w rywalizacji sportowej szkół wyższych otrzymali nagrody z rąk JM Rektor dr hab. inż. Jadwigi Laski. A sukcesów w tym roku nie brakowało.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich dyscyplin, które w mijającym roku akademickim startowały w rywalizacji Akademickich Mistrzostw Polski oraz zaproszeni goście. Oprócz JM Rektor obecny był również Dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia, dr Mariusz Pociecha.

Osiągnięcia sportowe studentów przedstawił Prezes Klubu, mgr Wojciech Nowak. Do największych tegorocznych sukcesów zaliczył trzy srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej – w sportach indywidualnych akademickimi wicemistrzami Polski zostali Barbara Szumlańska oraz Marcin Dzieński – wspinacze sportowi na czas, a także Michał Topór uprawiający kolarstwo górskie.

W rywalizacji na poziomie rozgrywek środowiskowych wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Małopolski zdobyli futsaliści, brąz wywalczyły siatkarki.

Do wartościowych rezultatów należy zaliczyć również 5. miejsce szczypiornistów, którzy w turnieju finałowym nie przegrali żadnego pojedynku. Złoty medal w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych wywalczyli futsaliści oraz reprezentacja żeńska w biegach przełajowych.

Prezes Wojciech Nowak przypominał, że sport na Uczelni to nie tylko rywalizacja na poziomie krajowym, ale również ta wewnątrzuczelniana. Studenci i pracownicy rywalizowali w Uczelnianej Lidze Futsalu, mistrzostwach w piłce siatkowej, wspinaczce, czy zawodach lekkoatletycznych.

JM Rektor dr hab. inż. Jadwiga Laska gratulowała osiągnięć oraz wysiłku związanego z godzeniem obowiązków studenckich i sportowych.

Ufundowane przez PWSZ w Tarnowie nagrody za osiągnięcia sportowe w roku akademickim 2016/2017 otrzymali:

ergometr wioślarski Patrycja Rusinowska, Iwona Polek, Anna Nosal
futsal Jakub Baran, Filip Grzesik, Tomasz Gałka, Anna Nosal
kolarstwo górskie Michał Topór
lekka atletyka i biegi przełajowe Anna Wszołek, Sebastian Ryba, Damian Tarczoń, Natalia Juszczak
piłka ręczna Albert Sanek, Piotr Sądowicz, Mateusz Bednarek, Damian Misiewicz
piłka siatkowa Maja Bodzęta, Barbara Gębis, Jakub Basta, Mateusz Sikorski
pływanie Maciej Miszczyk, Sebastian Gorzała, Miłosz Jarmuła
szachy Dariusz Chrabąszcz
tenis stołowy Agnieszka Sereda
wspinaczka Barbara Szumlańska, Marcin Dzieński, Przemysław Zielonka

Wojciech Nowak/Prezes AZS PWSZ Tarnów: rywalizacja w sporcie akademickim przyniosła nam szereg medali: trzy srebrne krążki Akademickich Mistrzostw Polski, w tym historyczny medal w kolarstwie górskim., złote medale futsalistów i biegaczek przełajowych w typach uczelni, srebro futsalistów i brąz siatkarek w klasyfikacji końcowej ligi akademickiej czyli Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Niewiele zabrakło szczypiornistom, którzy dzielnie walczyli się o swój drugi medal AMP.

Ale ten rok to również szereg wartościowych rezultatów pod względem sportowym. Cieszymy się z awansu Miłosza Jarmuły do finału AMP w pływaniu, dobrego występu Damiana Tarczonia w rzucie oszczepem, wysokich miejsc studentek startujących na ergometrze wioślarskim.

Do tej pory rok jest „srebrny”, czekamy na zakończenie rywalizacji we wszystkich dyscyplinach ampowskich i ogłoszenie przez Zarząd Główny AZS klasyfikacji końcowej.

Wśród wyższych szkół zawodowych obecnie prowadzimy, ale nasi rywale będą jeszcze punktować, więc kwestia pierwszego miejsca jest otwarta. Mimo to już dziś gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom osiągniętych wyników. Najbardziej cieszy mnie fakt, że podnosimy poziom sportowy w kolejnych dyscyplinach, nie tylko tych tradycyjnie mocnych.